Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Bocs, ha buta kérdés. Van...

Bocs, ha buta kérdés. Van összefüggés a benzines motorok Lökettérfogata (cm3) és a teljesitményük között (Lóerő vagy kW)?

Figyelt kérdés

Egy erős motorfürészt akarok venni vastag rönkfákhoz.

Használtat néztem ki(Stihl, Husqvarna), nem kinait. Mielőtt megvenném, tudnom kell, hogy pl a régi Stihl AV 051 tipusú, 89 cm3-s elég erős lesz-e lóerőben. Köszönöm.



2020. jan. 30. 01:06
 1/1 anonim ***** válasza:

Az határozza meg egy adott motor teljesítményét, hogy milyen hatékonyan mennyi üzemanyagot tud elégetni minél rövidebb idő alatt. Valamint az üzemanyag sem mindegy mekkora energiatartalommal bír.


Ahhoz hogy sok üzemanyagot tudj elégetni egy átlag 2t motorban az égéstér növelése, és a motor fordulatszámának növelése szükséges, ez a két dolog nem szükségszerűen kell hogy egyszerre érvényesüljön.



Egyszerűbben megfogalmazva, ha sima mezei láncfűrészt veszel (ezek elég egyforma fordulatszám tartományon belül üzemelnek) valószínűleg a nagyobb égéstér jelenti a több erőt/ több nyomatékot. Azt azért megjegyezném törekedni kell minél kevesebb etanoltartalmú benzinre, az E10 attól eltekintve hogy az alkatrészeket tönkreteszi, még kevesebb is az energiasűrűsége mint a rendes etanol mentes benzinnek. Ezt az energiasűrűségi eltérést egy sima karburátoros motor nem tudja kompenzálni, érezhetőbben gyengébb lesz, illetve az élettartama is jelentősen lecsökken.



Mélyebben nem mennék bele a témába ha nem muszáj,illetve szerintem eléggé leegyszerűsítettem a dolgot.

2020. jan. 30. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!