Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Otthon » Barkácsolás

A kérdés

Tapasztalatok szakbarbár iparosokról, fordítva bekötött vízcsap, zárlatos vezeték, ferde fal stb?

febr. 14. 17:36  Privát üzenet  

A válaszok

Mi itt a kérdés? Nálam az ablakcsere lett minőségileg erősen kifogásolható, szorulnak az ablakok+ össze vissza állnak a kilincsek + a radiátor elkezdett csöpögni, mert nem lett alá támasztva.

Viszont a víz szerelők akiket hívtam nagyon korrektek voltak, és a hívás után 1 órán belül jöttek is.

A válasz 53%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 81%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/10Időpont febr. 14. 18:33 Privát üzenet
Nem konkrét tapasztalat, mert már így vettem a lakást, tehát nem ismertem az "elkövetőket": Nem volt rendes aljzatkiegyenlítés, lejtett a padlózat a konyha felé, ettől minden kissé ferdének tűnt. A konyhai csap fordítva volt bekötve, fel akartam cserélni, de nem volt beszerelve sarokszelep. Csak az udvari aknában lehetett elzárni a vizet, ami egy éjszakai csőtörésnél nem volt túl szerencsés... Konnektor alig volt a 40 nm-en, a hosszabbító hosszabbítójának a hosszabbítójával tudtam csak a megfelelő helyekre vinni az áramot. Hirtelen ennyi jutott eszembe.

A válaszíró 73%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/10Időpont febr. 14. 18:36 Privát üzenet
mindentudó99 nevű felhasználó válasza:

Hibás falvízszigetelés. ( javítottam) Az egész kémény alatt kifelejtettèk a vízszigetelést. Felázott a kémény az összeköttetésben lévő fallal együtt. Szintén én javítottam ki. Két szobaajtót felcseréltek. Egyik jobbos másik balos volt. Át kellett rakatnom a villanykapcsolókat mert így az ajtók mögé kerültek. Az alapot ugyan olyan szélesre csinálták mint a tégla volt. A végén összevakolták a kettőt. Hiába vízszigetelés a vakolaton felment talajvíz az alapból a falba. Ezt is nekem kellett javítani. Jó tíz napot dolgoztam a hibák kijavításán utólag. Ez van dolgozni is kell menni nem tudtam őrizgetni őket

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 58%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/10Időpont febr. 14. 18:42 Privát üzenet
mindentudó99 nevű felhasználó válasza:

Az egyik radiátor fordítva lett bekötve. Napokig fűtögettem légtelenítgettem mire rájöttem mi a g9nd. A vízszerelö nem jött rá.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 58%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/10Időpont febr. 14. 18:44 Privát üzenet
Szomszédban a padlófűtésre tettek 15 cm-es hőszigetelést. A földet fűti szerencsétlen...

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 62%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/10Időpont febr. 14. 18:52 Privát üzenet

Tudom, hogy nem ez a kérdés, de én csak annyit tennék hozzá ehhez, hogy ezt a kifejezést rosszul használod!

A szakbarbár az a személy, aki a saját szakmájához kiemelkedően jól ért, de azon fölül abszolút semmi máshoz nem ért a legkevésbé sem és a saját szakmáján kívül semmi más tevékenység, más terület a legkevésbé sem érdekli!

Azaz aki fordítva köti be a vízcsapot az legyen laikus vagy éppen szakmabéli (bár elég gáz, de ez van) az egészen biztos, hogy nem nevezhető szakbarbárnak, ahogy azok sem, akiket a válaszolók említettek!

Az első válaszolónak pedig (nem vagyok ablakos hozzáteszem!) fogsz egy imbuszkulcsot, lepattintod az ablakzsanéron a műanyag takaróelemet és állítasz az ablakon, ezt követően jó eséllyel nem fog szorulni.

A válasz 78%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 73%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/10Időpont febr. 14. 19:11 Privát üzenet
Én is pont ezt akartam írni, hogy ezeket megtiszteled a szakbarbár jelzővel, miközben sima degeneráltakról beszélünk!

A válasz 80%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 67%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/10Időpont febr. 15. 14:49 Privát üzenet

A közvetlen szomszédomban lévő cs. házba fordítva építették be az ablakokat,

azaz az utca felől volt a kilincs.

A válaszíró 56%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/10Időpont febr. 15. 20:25 Privát üzenet
* Ja és mivel az ablakos mondta, hogy a frissen beépített ablakot egy darabig még ne nyitogassák, így csak kb. két hét múlva tűnt fel a háziaknak is.

A válaszíró 56%-ban hasznos válaszokat ad.
# 9/10Időpont febr. 15. 20:27 Privát üzenet
Hát akkor ott a háziakkal is probléma lehet:)

A válaszíró 60%-ban hasznos válaszokat ad.
# 10/10Időpont febr. 15. 22:14 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Újonan bekötött gáznál lehet levegő jön a csőből?
H tarifa azt jelenti, hogy hőszivattyú tarifa s csak hőszivattyút lehet rákötni, vagy olyan mint az éjszakai áram amire szerződés szerint fixen bekötött dolgokat lehet rákötni?...
Vízaknába bekötött szomszédot lehet kötelezni a lekötésre?
Igaza volt az ismerősömnek a lakásba bekötött elektromos hálózatról?
Belső oldalon flexicsővel bekötött gázóra szabályos?
Valaki bekötött a társasház közös szellőzőjébe egy konyhai szagelszívót. Mit lehet tenni?

Kérdések az Otthon rovatbólKérdések a Barkácsolás rovatból

Minden jog fenntartva © 2020, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!