Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Tapasztalatok szakbarbár...

Tapasztalatok szakbarbár iparosokról, fordítva bekötött vízcsap, zárlatos vezeték, ferde fal stb?

Figyelt kérdés
2020. febr. 14. 17:36
 1/10 anonim ***** válasza:

Mi itt a kérdés? Nálam az ablakcsere lett minőségileg erősen kifogásolható, szorulnak az ablakok+ össze vissza állnak a kilincsek + a radiátor elkezdett csöpögni, mert nem lett alá támasztva.

Viszont a víz szerelők akiket hívtam nagyon korrektek voltak, és a hívás után 1 órán belül jöttek is.

2020. febr. 14. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem konkrét tapasztalat, mert már így vettem a lakást, tehát nem ismertem az "elkövetőket": Nem volt rendes aljzatkiegyenlítés, lejtett a padlózat a konyha felé, ettől minden kissé ferdének tűnt. A konyhai csap fordítva volt bekötve, fel akartam cserélni, de nem volt beszerelve sarokszelep. Csak az udvari aknában lehetett elzárni a vizet, ami egy éjszakai csőtörésnél nem volt túl szerencsés... Konnektor alig volt a 40 nm-en, a hosszabbító hosszabbítójának a hosszabbítójával tudtam csak a megfelelő helyekre vinni az áramot. Hirtelen ennyi jutott eszembe.
2020. febr. 14. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 mindentudó99 ***** válasza:
Hibás falvízszigetelés. ( javítottam) Az egész kémény alatt kifelejtettèk a vízszigetelést. Felázott a kémény az összeköttetésben lévő fallal együtt. Szintén én javítottam ki. Két szobaajtót felcseréltek. Egyik jobbos másik balos volt. Át kellett rakatnom a villanykapcsolókat mert így az ajtók mögé kerültek. Az alapot ugyan olyan szélesre csinálták mint a tégla volt. A végén összevakolták a kettőt. Hiába vízszigetelés a vakolaton felment talajvíz az alapból a falba. Ezt is nekem kellett javítani. Jó tíz napot dolgoztam a hibák kijavításán utólag. Ez van dolgozni is kell menni nem tudtam őrizgetni őket
2020. febr. 14. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 mindentudó99 ***** válasza:
Az egyik radiátor fordítva lett bekötve. Napokig fűtögettem légtelenítgettem mire rájöttem mi a g9nd. A vízszerelö nem jött rá.
2020. febr. 14. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Szomszédban a padlófűtésre tettek 15 cm-es hőszigetelést. A földet fűti szerencsétlen...
2020. febr. 14. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
83%

Tudom, hogy nem ez a kérdés, de én csak annyit tennék hozzá ehhez, hogy ezt a kifejezést rosszul használod!

A szakbarbár az a személy, aki a saját szakmájához kiemelkedően jól ért, de azon fölül abszolút semmi máshoz nem ért a legkevésbé sem és a saját szakmáján kívül semmi más tevékenység, más terület a legkevésbé sem érdekli!

Azaz aki fordítva köti be a vízcsapot az legyen laikus vagy éppen szakmabéli (bár elég gáz, de ez van) az egészen biztos, hogy nem nevezhető szakbarbárnak, ahogy azok sem, akiket a válaszolók említettek!

Az első válaszolónak pedig (nem vagyok ablakos hozzáteszem!) fogsz egy imbuszkulcsot, lepattintod az ablakzsanéron a műanyag takaróelemet és állítasz az ablakon, ezt követően jó eséllyel nem fog szorulni.

2020. febr. 14. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
93%
Én is pont ezt akartam írni, hogy ezeket megtiszteled a szakbarbár jelzővel, miközben sima degeneráltakról beszélünk!
2020. febr. 15. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A közvetlen szomszédomban lévő cs. házba fordítva építették be az ablakokat,

azaz az utca felől volt a kilincs.

2020. febr. 15. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
* Ja és mivel az ablakos mondta, hogy a frissen beépített ablakot egy darabig még ne nyitogassák, így csak kb. két hét múlva tűnt fel a háziaknak is.
2020. febr. 15. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Hát akkor ott a háziakkal is probléma lehet:)
2020. febr. 15. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!