Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Láncfűrész milyen esetben...

Láncfűrész milyen esetben "rúghat" vissza?

Figyelt kérdés

Tehát mikor a felhasználó felé ugrik...

Ez csak akkor történhet meg, ha a lancvezető csúcsa ér valamihez, vagy ha simán az aljával vágok úgy is előfordulhat?



2020. febr. 24. 20:58
 1/6 anonim ***** válasza:
76%

Ha az orrával valamint a vezető tetejével vágsz, és csak lazán tartod a gépet. Ha erősen fogod akkor maximum elcsúszik a kuplung.Mondjuk csak akkor rúg ha megszorul a lánc az anyagban.

Ha az aljával vágsz akkor ránthat egyet ugyan,de akkor de akkor a rönkfogó tüskék vagy a gép alja fogja megfogni a gépet.

2020. febr. 25. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Akkor elméletileg egy felső markolatos gépet, szigorúan gallyaprítasra használhatok egy kezzel biztonságosan?
2020. febr. 25. 07:52
 3/6 anonim ***** válasza:

Van amelyiken van kialakítva fogás hogy két kézzel is megtudd fogni. De egy kézzel igen, erősen javallott csak gallyazásra használni, végül is csak arra találták ki őket.


Bár mondjuk ez megint egy olyan dolog hogy van aki megtudja fogni egy kézzel is, úgy hogy a kuplung elcsússzon,vagy a gép fulladjon le, de nem ez az általános.Ezenfelül a gépre nézve elég káros.

2020. febr. 25. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Olcso kínait akarok venni, 17000ert, ha 4 órát kibír, visszahozza nekem az árát.

Megfogni megtudom erős legeny vagyok, de lancfűrész meg nem volt a kezemben, femiparos vagyok :)

Kaptam 2 mezőgazdasági utánfutonnyi 6-8cm atmerőjjű gallyat, be lett burítva az udvaromba, igazából ennyi melóra kell.

2020. febr. 25. 10:01
 5/6 anonim ***** válasza:
72%

Ja értem annyit simán kibír, nekem is egy noname van ilyesmi munkára, ameddig éles a lánc, és nem küszködik a gép,addig komoly gond nem lehet.

Annyi hogy érdemes boltban venni garival, illetve ha többször is akarod használni, vagy csak eltenni jó ha van alapon akkor az utolsó tank benya mindenképp legyen 100-as E5-ös,valami értelmesebb olajjal az nem rohad bele a karbiba,illetve amennyire csak tudod járasd ki a benzint mielőtt elteszed a munka után, hagyd hogy magától álljon le benzinhiányosan, akkor komoly gond nem lehet.


Ja igen és vigyázz a végtagjaidra, bár ezt gondolom nem kell taglalni :D

2020. febr. 25. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100-as benzint a fűrészmánia rajongók úgy benyalták,hogy már a vízcsapból is ez a marhaság folyik.100 -as oktánszám ami inkább 98 as,úgy lehet hogy televágják BENZOL-al .Eleve 4T gépekhez-autókhoz fejlesztették ami magas hatékonysággal működik kvázi java részt elégeti.2T motor akár 80%-ban is kipufoghatja az orrod elé az egyik legdurvábban Rákkeltő anyagot .A hülyeség nem ismer határokat.....
2020. márc. 3. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!