Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Összeragadt az ajtó a tokkal....

Összeragadt az ajtó a tokkal. Hogy szedjem szét?

Figyelt kérdés

Szóval az ajtómat lakkoztam lefektetve egy asztalra, becsukott állapotban. Mondom mi baj lehet... Öhm lett.

A lakk befolyt a tok és az ajtó közé amit persze nem vettem észre. Megfordítottam az ajtót lelakkoztam a másik oldalát majd most vissza fordítottam. Próbáltam kinyitni úgy ahogy azelőtt, hogy felemeltem a tokot. hát nem nyílt.Észre vettem hatalmas hibám...

Ilynekor mi a teendő?

Sniccerel próbáltam az ajtó és a tok közötti icipici rést szabaddá tenni a megkötött lakktól de nem sok sikerrel jártam...

Gondoltam arra is ha be lesz téve az ajtó a helyére ha jól neki megyek kinyílik?

Légyszi HELP


2020. márc. 22. 23:17
 1/5 anonim ***** válasza:
Hosszabb, recés , vékony pengéjű kés. A felületek szinte biztosan megsérülnek.
2020. márc. 23. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha beteszed es nekimész, ott a "ragasztás" tépni fogja a rostokat...

Ha sniccerrel nyitod ki, akkor meg karcolni fogod... itt már jó megoldás nincs... nyisdd ki, ahogy tudod, utána csiszolás hibajavítas, ekkor már több odafigyeléssel.

2020. márc. 23. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem akarlak elkeseríteni, de jártunk úgy (nem okos "festővel"), hogy nem tudtuk szétszedni. Egyszerűen annyira összeragadt a falcnál, hogy nem lehetett mit tenni. A szétszedés során annyira sérült a felület, hogy jobban jártunk volna, ha veszünk egy úgy ajtót.

Vágd körbe, aztán ahol egy kicsit is enged kezdd el feszegetni.

2020. márc. 23. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Esetleg nem a bent lévő zár nem enged .

Az ajtólap széléhez kell egy lécet tenni,és az ütögetni,amig körbe nem érsz. Ha már van egy kis rés,ahova 1 lapos véső éle befér,belenyomni,aztán innét kezdeni ütögetni.Ez olyan 2 emberes munka lenne .A vésővel óvatosan fesziteni kellene,ne rugózzon vissza az ajtólap.

2020. márc. 23. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Utolsó, köszi így sikerült!
2020. márc. 24. 13:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!