Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » DIY szájmaszk, arcmaszk,...

DIY szájmaszk, arcmaszk, félálarc készítése otthon hogyan történhet?

Figyelt kérdés
vírus ellenes, fontos hogy kiszűrje a vírust

2020. márc. 23. 02:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

A vírus olyan pici, hogy még az orvosi sem szűri ki... ellenben általában egy nyálcseppben van, azt pedig gyakorlatilag szinte akármilyen papír-textil megállítja... pláne, ha több rétegű...

Legegyszerűbb austral mintára wc papír + befőttes gumi...

De lehet cifrázni is, varrhatsz is magadnak akármilyen divatosat... ismerősömbitt a falunkban most zsebes arcmadzkokat varr egész nap, aminek a zsebébe széthajtogatott félbehajtott papírzsepit lehet tenni, akár többet is...

Nem orvosi, ki is emeli mindenkinek, hogy semmi nem garantálja, hogy működik, de viszik tőle mint a cukrot.

2020. márc. 23. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Na, egy asztalosos csoportban facen most olvastam, pamutból varja egy kolega családjának női tagja, a szűrőt pedig bele porazívózsákból csinálják, olyanból, ami 3-5 mikronos szűrésre képes.
2020. márc. 23. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
81%

A vírus kb 1 um méretű.

Oldalt a réseken rengeteg levegő bejut, szem nyálkahártyáján is fertőz, szóval szinte semmi értelme ezeknek a házi megoldásoknak. El kell kerülni az embereket, nincs jobb védelem.

2020. márc. 23. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
91%
De továbbra sem a vírus mérete a relevans, hanem a por, takony, nyálcsepp amibe bele van ragadva a vírusocska... sokkal többet ér, mint a semmi.
2020. márc. 23. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:

Én ilyet csináltam a családnak csak zseb nélkül:


https://www.youtube.com/watch?v=BCJcE-r7kcg


Ha az anyag nagyon vastag,sűrűszövésű vagy olyan betétet raksz bele amitől nehezen lélegzel,akkor vagy hamarabb megfulladsz tőle,mint a vírustól,vagy oldalt jelentkezik a vákuum belégzéskor és akkor tényleg semmi értelme..

Én úgy vettem észre 2 réteg sűrűbbszövésű textilanyagból csinálják a legtöbben,vagy csak egy réteg szövet arra pedig öntapadós nejlonos anyagból csak nem tudom mennyire szűri ki a vírust pl:


https://www.youtube.com/watch?v=hAGK49TJpac


Én ágyneműhuzatból gyártottam de ha nem akarsz zsebes filterest akkor csinálhatsz egyszerűbbet is,én pl ilyet alkottam amikor kezdett elfogyni a gumi:


https://www.youtube.com/watch?v=tRuGqhO_atE

2020. márc. 23. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Olyat nem tudsz otthon készíteni, ami teljes mértékben szűri a vírust, egyrészről mert nincs alapanyagod hozzá, másrészről meg nem tudod megoldani, hogy légmentesen zárjon minden oldalról. -_- Sima pólóanyagból könnyen tudsz varrni egy szájmaszkot, de az csak arra jó, hogy ha te beteg vagy, akkor a többieket védi tőled, mert nem fogod teleköhögni, teletüsszögni a vírussal fertőzött nyáladdal a környezetedet. A beszívott levegőt nagyon kis mértékben szűri csak meg, tehát csökkenti a megfertőződés esélyét egy kicsit, igen, de nem nyújt 100%-os védelmet.
2020. márc. 23. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Én szénszálas konyhai páraelszívó betétből varrtam. A betétet méretre vágtam és pamut lepedő közé varrtam és nadrággumiból pántot neki.


[link]

2020. márc. 23. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

A vírus maga 120 nanométer.


Az aerosolok kb 300 nanométeresek, tehát FFP3 szűrő kell hozzá, ami 22 nm-es partikulákat is szűr.


Az FFP2-N95 300 nm felett szűr.


Orvosi/textil maszkok max 2000 nm-t tudnak kiszűrni.

2020. márc. 23. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:

"However, mask advocates point to the fact that virus particles often come in an envelope of other liquids (eg sneeze, cough droplets etc), which bumps up droplet size to a level that is almost entirely blocked. They also point to the fact that N95 fibre masks tend to carry an electrostatic charge on the fibres, which produces a counter-intuitive increase in successful filtration."


Az N95 (FFP2) működik, mivel nem laboratóriumi körülmények között lőnek rád csak vírusokat. A valóságban ezek a vírusok nem túl bonyolítva valamiben vannak, valami viszi őket és több van együtt, nem csak egy darab. Mindenhol a világon N95 amit használnak általában, azokat veszik, szállítják és gyártják ezerrel. Igen, az N99 (FFP3) a legjobb, de butaság azt mondani az N95 nem jó. Ha nem működne, akkor minden orvos beteg lenne, mert sehol sem használnak csak N99 maszkot, az N95 a legelterjettebb.


Bármi amit a szád elé tudsz tenni HASZNOS. Szóval használjátok ezeket kérlek, ha tudtok szerezni N95 maszkot, akkor azt hordjátok és vegyétek rá a varrt maszkot így megnövelitek az N95 élettartalmát!


Vigyázzatok magatokra és kívánom a legjobbakat <3.

2020. márc. 25. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

9 Ha nekem címezted, akkor valóban félreérthetően fogalmaztam.


N95/FFP2 is teljesen oké, civileknek. De még EÜben is ezekkel végezték a legtöbb tanulmányt és bizonyítottan jók.


Úgy értettem azok 300 nm feletti részecskéket szűrik, tehát a vírus aerosolok elnyomó többségét is. Egymagában nem repkednek vírusok :)


FFP1 viszont már kevés... ott átjutnak a kisebb porok és aerosolok is.

2020. márc. 25. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!