Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Dugulás és nem kap mosógép vizet?

Dugulás és nem kap mosógép vizet?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

2 emeletes házban lakunk. Kialakúlt egy dugulás a kertben az összefolyóban, azt elhárították, viszont ezután láttam, hogy a 2 hónapja újonnan vásárolt mosógépünk viszont nem kap vizet. Elötte 1 nappal még nem volt semmi gond. Lehet valami összefüggés a 2 között? Többi szinten mindenhol normálisan jön a víz. Leszedtem a mosógépet a hideg vízről, azt megnyitva maximum csepeg. Szerintetek mi lehet a probléma? Víznyomás? De akkor a többi helyen se kellene, hogy legyen víz nem? Sajnos nem jönnek ki a környéken lévő szakik a vírus miatt, így magamra maradtam és nem tudunk mosni... Köszönöm a segítségeket


2020. márc. 27. 23:26
 1/4 anonim ***** válasza:
Inkább a szelep. Főelzárót elzárni, szelepet kivenni. Vagy csere, vagy beleszorult valami kosz, vagy lejött a szeleptányér.
2020. márc. 28. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Így van, zárd el a főcsapot, majd szedd le az elzárócsapot a mosógépnél. Egyikőtök tegyen alá egy lavórt, majd nyisd meg a főelzárót és ellenőrizzétek, hogy úgy folyik-e a víz, ha igen, akkor a csap a rossz, de ez egyébként szemmel is látható, ha nyitott állapotban átnézel rajta. Amit vegyél a visszarakáshoz/cseréhez: teflonszalag vagy teflonzsinór, utóbbit én jobban kedvelem, kevesebb is elég belőle és könnyebb használni is (legalábbis nekem, nem vagyok vízvezetékszerelő).

Egyébként semmi köze nem lehet a kettőnek egymáshoz, a vízvezetéknek a szennyvíz vezetékhez elég nehezen...

Azt tudom elképzelni, hogy valami hordalékot odamosott a szelepbe (a "csapba") és az állja a víz útját, mivel a szelepnél gyak. némileg szűkül a keresztmetszet, így ez lehetséges, hogy ott felakadt.

Ha nem ott van a hiba, akkor sajnos vagy bontani kell, vagy ha a közelben levehető víz máshonnan, akkor onnan kell levenni, akár mosdó bekötésénél a sarokszelepről stb. Nem túl esztétikus megoldás, ideiglenes megoldásként ajánlom.

2020. márc. 28. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2020. márc. 28. 12:45
 4/4 anonim ***** válasza:
Sarokszelepet kissé meg kell mozgatni, hogy a szennyeződés túljusson.
2020. márc. 28. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!