Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Milyen fúró (hegy) alkalmas a...

Milyen fúró (hegy) alkalmas a zártszelvény kifúrására?

Figyelt kérdés

3x3 cm-es zártszelvényt betonozunk le a málnához. Ezt kellene keresztülfúrni, hogy át tudjam húzni rajta a drótot amihez a növényeket kötözzük. A boltban, ahol a zártszelvényt vettem vettem fúróhegyet is (talán 4mm-es), de nem boldogulok vele. Csúszkál az anyagon, bele sem megy stb... A fúró egy régi orosz alkotmány, eddig mindent vitt, (csempét, téglafalat, fát) viszont fordulatszámot meg ilyesmit nem lehet rajta állítani.

Mi lehet a gond? Tény, hogy nem vagyok valami gyakorlott, de azért így még nem jártam. Nem jó a hegy amit adtak? Vagy másik fúró kellene? (olvastam, hogy nem szabad fémet nagy fordulaton fúrni)


2020. ápr. 1. 18:47
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Pontozóval meg kell jelölni az anyagot.

Én évek óta csak kobalt fúrót használok.

Nem olcsó, de nagyon jó. Egy dologra kell vigyázni vele. Nagyon kemény, nem megy ki az éle szépen viszi a vasat, de ha megfeszíted a lyukban akkor sajnos törik. Főleg a vékony 3, 4, 5 millisekkel kell odafigyelni.

2020. ápr. 1. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
69%

"fém" fúrószár kell hozzá, mint a képen van:

[link]


Ez a fajta nem jó fémhez, aminek egy külön szürke fém lapka van a hegyén (téglát, betont lehet vele fúrni)

[link]


Lehetőleg alacsony fordulatszámon fúrj és időnként fújj a fúró hegyére vágó-üregelő spray-t vagy wd-40-et.


Ja és nem árt pontozni a furat helyét és akkor nem fog elmászni a fúrószár.

https://www.youtube.com/watch?v=MoMRalIGkIY

2020. ápr. 1. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
86%

Először is, lebetonozás ELŐTT kell kifúrni a lyukat megfelelő helyen. Ahogy javasolták: pontozóval ki kell jelölni, akkor keletkezik rajta egy pici mélyedés, ami vezeti már a fúrót. Legjobb az állványos fúrógép, de megfelelő munkalapon elfektetve majd ráállva a tervezett furattól jobbra és balra rögzítjük a zártszelvényt és lehetőleg pontosan merőlegesen az anyagra a kipontozott helyen átfúrható a zártszelvény megfelelő nyomás és közepes fordulatszám mellett (1000/perc). A 4 mm átmérőjű csigafúró talán kissé nagy, én inkább 3 mm-essel kezdenék és ezt bővíteném fel nagyobb átmérőre (ha szükséges). Feltételezem, hogy gyakorlatilag semmi tapasztalatod nincs a lakatos szakmában, ezért azt gondolom, hogy nem alkalmaztál kellően nagy nyomást, akkor pedig a fúró éle inkább csak csiszolódik, felhevül, kilágyul és hamar elveszti a vágóélét. Vegyél több csigafúrót is ugyanabból a méretből, mert ha nem tartod megfelelő szilárdsággal a fúrógépet, akkor bizony eltörhet a csigafúró.

Ha már lebetonoztad a zártszelvényt, akkor gyakorlat kell már a fúrásához, ráadásul ellentartania is kell valakinek az elhajló anyagot.

2020. ápr. 1. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Fantom83 ***** válasza:
69%

Talán mindegyik közül az előttem szóló írta le a legrészletesebben,és legszakszerűbben.

Ment is a Lájk,neki is.


Ami kimaradt ,h ha már kiment a csigafúród éle,kétségbe ne essél,mert fogod a flex-et,és szépen meg tudod rajta élezni.

Nézel pár Jutyubés videót (drill sharpen),és megpróbálod,ha félsz a művelettől,valakit kérj meg a közeledben.

Ha elrontod az élezést nem kell elszomorodni,gyakorlat teszi a mestert,és addig tudod próbálgatni,ameddig a csigafúródból van még!

Majd sikerül legközelebb,vagy azután,vagy a 127. alkalommal,de bízz magadban,mert ha tényleg akarod sikerülni is fog!


A kenéshez nem csak WD-40,meg üregelő spray jó,hanem bármilyen motorolaj is,csak legyen valami kenés-hűtés a fúrószárnak.


Elméletileg szinte minden vas-műszaki boltban,barkács boltban lehet kapni fémhez Bohrcraft HSS csigafúrókat darabra,ezeknek elég jó a gyári élezésük,és az anyagminőségük.

2020. ápr. 1. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 bamboochatheone ***** válasza:
100%
Biztos jó a forgásirány?
2020. ápr. 2. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a segítőkészségét, ment a zöld kéz. Valóban nem értek hozzá, amit súlyosbít az a tény, hogy nő vagyok. :) Az oszlopok már le vannak betonozva, de az első hozzászóló tanácsára vettem kobaldhegyű fúrót, a hármas gyönyörűen átviszi, pillanatok alatt. WD40-el is megfújom akkor néha. A flexel való élezés sajnos nem fog működni, flex az nincs, de ha lenne se mernék nekilátni. :) Fordulatszám szabályzó nincs a fúrón, ez egy nagyon régi szovjet gép, szóval sajnos egy fordulaton megy, de azon stabilan.
2020. ápr. 2. 11:31
 7/9 bamboochatheone ***** válasza:
Na ennek örülök :)
2020. ápr. 2. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
70%

Flexel fúrószárat élezni :D


Na jó, ha nagyon nincs más megesik fent északon a tundrán, de elég mély gányolásnak minősül.

2020. ápr. 2. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Zártszelvényhez a kobaltos nem jó, pont azért amit le is írt az első hozzászóló. HSS-E rozsdamentes acélhoz való. Zártszelvényhez HSS-G fúró kell. Első sorban a fordulatszám és az előtolás aránya a lényeg, nem az egyiknek vagy a másiknak a nagysága. Ne taknyold az anyagot, hanem forgácsold a fúróval. Ha nagy a fordulat, kenés kell és nagyobb előtolás.
2020. ápr. 30. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!