Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Puha laposvasból szerszám...

Puha laposvasból szerszám lehetséges?

Figyelt kérdés
Van egy méteres laposvasam ami olyan 10 centi széles 1 centi vastag de puha. Ebből szeretnék kést, kézigyalukést, vésőt, vagy bármi hasznosat. Vasba sajnálom leadni. Ha kell teszek fel képet róla. Van flexel gondoltam volna csinálni. Edzés házi körülmények között lehetséges? Max egy vegyestüzelésű kazán van

2020. ápr. 18. 12:19
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Amit leírtál szerszámot, azt nemigen lehet az adott alapanyagból elkészíteni.
2020. ápr. 18. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
93%
Edzeni megfelelő anyagot lehet, ami képről nem látszik, mert az összetétele határozza meg. Sima vasat nem lehet. Vegyes kazánba sem így, mert megfelelő szén kell hozzá, nem beszélve a megfelelő technikáról és elég sok tudáshoz.
2020. ápr. 18. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Rendben. Köszönöm ment a zöld kéz
2020. ápr. 18. 14:22
 4/7 anonim ***** válasza:
46%

Nem sok értelmét látom otthon kínlódni a hétköznapi biliacélokkal, amikor igazi, jó minőségű alapanyagok elérhetőek.


[link]


A laposvasat tedd el, jó lesz az kaput javítani, meg ilyenekre.

2020. ápr. 18. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én bozótvágót csináltam belőle,kialakítottam a formát, kiköszörültem az élét,utána felmelegítettem vörösre, és belelógattam motorolajba.

A melegítést sima grillszénnel, levegőbefúvással csináltam, a lényeg az hogy az izzó szén körbevegye rendesen az anyagot, és mikor meggypiros akkor kell kivenni és rögtön olajba tenni, de elvileg jó a víz is.

Az én bozótvágóm jól sikerült,éltartó volt, és jól is nézett ki,míg elcseréltem nagyon sokat használtam,volt sok bodza/akác amit lehetett vele gyentelni.

2020. ápr. 20. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Hja... bodza oda jó a 2500 ft-os tüzépes machete. A "szerszám" szó láttán kicsit komolyabbra gondoltam.
2020. ápr. 20. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Miért a bodzát kellett csak kiemelni? :D Írtam hogy volt benne akác is körülbelül annyi mint bodza, de egyébként volt benne vadszilva,meg minden nem túl puhának mondható , akácból volt olyan jó karvastagságú is amit lehenteltem vele, bár nem egy csapásra mert ahhoz gyenge voltam,de nem a bozótvágón múlott :D
2020. ápr. 20. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!