Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hol tudnék venni jó minőségű...

Hol tudnék venni jó minőségű gyalult szárított faanyagot?

Figyelt kérdés
Egy 5 oldalról zárt dobozt/tárolót szeretnék készíteni (kb 20x10x10 cm) kb 2cm vastagságú faanyagból, de egyszerűen nem találok normális anyagot hozzá. Vettem a praktikerből lécet.. borzalmas minőség sehol nem illeszkedett el volt vetemedve. Vettem fatelepről gyalult műszárított lécet, egy fokkal jobb volt de még ez is homorú volt, nem illeszkedett. Milyen fát vegyek hozzá és hol?

2020. ápr. 25. 23:44
 1/4 A kérdező kommentje:
Debrecenben ha lehetséges, azt elfelejtettem írni.
2020. ápr. 25. 23:45
 2/4 anonim ***** válasza:
Egyszerűbb ha veszel egy kézi gyalut és kiegyengeted magad. Ezek a faanyagok elég gyatrák ahoz hogy megmunkálás nélkül pontosak legyenek
2020. ápr. 25. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
2 cm vastag falú, téglatest alakú doboz lenne, ha jól értelmezem. Ha tömör faanyagban gondolkodsz, akkor akár raklap anyaga is jó lehet hozzá, de 2 cm vastag rétegelt lemez is alkalmas hozzá. Nem értettem a "lécet" vettem hozzá kifejezést, ert a 2 cm vastag anyag, az ritkán léc, ha 10 cm szélességű.
2020. ápr. 26. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Léc, deszka, nekem a 10-es még léc volt, de hívjuk akkor deszkának. Raklapanyag: nincs gyalum hozzá, de még ha vennék is, elég munkás dolog, meg szerintem a szakértelmem sincs meg hozzá. Inkább venni szerettem volna egy jó anyagot, lefűrészelni és összecsavarozni. Rétegelt lemezből én csak táblát találtam, abból megintcsak nehezen tudnék dolgozni, amellett hogy drága és nem kell annyi faanyag, nehezen is tudnám fűrészelni körfűrész hiányában. Ha esetleg tudsz helyet ahol lehet kapni 8-12cm szélességben és kb 2cm vastagságban rétegelt lemezt akkor azt meg tudnád kérlek osztani, mert én nem találtam.
2020. ápr. 26. 12:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!