Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Láncfűrészem nem indul,...

Láncfűrészem nem indul, teljesen új az lehet baj ha a kevert üzemanyagban én szerintem túlsok az olaj?

Figyelt kérdés
2020. ápr. 26. 14:48
 1/8 anonim ***** válasza:
Attól függ mennyire sok, de általában első használatnál eleve nagyobb olaj:benzin arányt adnak meg az első néhány munkaórára meg hát első indításnál persze simán tarthat elég sokáig mire beindul (fűkaszámat fél óráig kellett húzkodninmire beindult). Szivatóval próbáltad? Illetve egy nagyon pici gázt adhatsz neki indítás közben.
2020. ápr. 26. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Próbáltam szivatóval is,ki vettem a gyertyát is kicsit mehtakarítottam de semmi
2020. ápr. 26. 15:21
 3/8 mindentudó99 ***** válasza:
0%
Egy cent benzint juttass a hengerbe. Gyertya vissza és így próbáld.
2020. ápr. 26. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nézd meg van-e szikra, ha van,légszűrő le pici féktisztítót/olajsprayt vagy wd40-et befújsz a karbin át gyorsan rátolod a szivatót és berántod, ha elindul,várj míg bemelegszik utána húzogasd kicsit a gázt hadd köpje ki amit ki kell.


Ha így se pöffen, de van szikra gyertyacsere mert lehet repedt/letestel.


Ha nincs szikra először kapcsoló kiiktat, ha az se segít kapcsoló rendszerbe visszatesz, és gyújtáskábel csere, ha az se, gyújtást kompletten cseréld, olcsón lehet kapni szinte mindre.


Ha a benzin nem megy a hengerbe, tehát sprére pöffen, de nem indul illetve száraz a gyertya , akkor karbi le, sűrítettlevegővel átfúj rajta ha porlaszt akkor valszeg a közdarab szar, és falsol, közdarab repedésre átnéz, ha az örülsz cseréled és beindul.


Ha nagyon benzines a gyertya, van szikra, időnként spré nélkül pöffen egy füstöset, akkor membrán hiba, karbi kompletten csere, egyszerű/egész olcsó.


Ha könnyen átfordul a gép úgy hogy a gyertya benn van, száraz a gyertya de a karbi jónak tűnik, illetve szikra is van, ezenfelül a közdarab is jó, akkor hengertalptömítés, vagy szimering csere,nem bonyolult de nem is egyszerű.


De lehet a impulzus cső is a ludas, azt is érdemes átnézni.


Így hirtelen ezek amik lehetnek, lehet kihagytam párat... :D


Egyébként szerintem először próbáld meg sprével, ha az nem akkor a leírásomból szerintem tudod merre indulj.

Ja és a benzin lehet túl sűrű, de még ha teszem azt 1l-benzinbe tettél egy jó bő 2 felesnyi, arolt még akkor is be kellene induljon, de lehet a 3 feles se akadály.

2020. ápr. 26. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%

2 l benzinbe tegyél 20 mm l olajat.Ne többet,ezekbe a motorokba nem kell annyi,mint az átkosban .

Igy voltam az új fűrészemmel.Vittem a szervizbe,azonnal a benzint nézték.Csere után egy pöccre indult .

Új keverék bele,gyertya ki,megrángatni,majd ez útán inditani.

Próbáld elsőre szivató nélkül.

2020. ápr. 26. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nehogy azt tedd,amit az 5-ös írt,mert még a leg profibb gépeknek is gyors halál az 1:100-as keverék.Milyen gép márka?Mi van a gépkönyvében megadva keverési aránynak.Ez mind full lényeges.Akkor megtudnám mondani,hogy milyen keverési arányban ajánlott az adott mennyiségű benzinhez a 2T olaj.

Igen ,a sok olaj is okoz ilyen problémát.

Mennyi benzinhez töltöttél mennyi olajat?

Pl:ha mint az 5-ős írja,hogy 2L benzinhez töltesz ,de nem 20ml-t,hanem 50ml(féldeci) olajat az 1.40-es keveréknek felel meg.

2020. ápr. 27. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 mindentudó99 ***** válasza:
1:40 -es keverék jó mindenbe általánosságba. Amit az 5 ös ír az hüleség vagy elírta az arányokat. 40 liter benzin 1 liter olaj. 2 literbe fél deci olaj kell.
2020. ápr. 27. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Lehet gond,én Husqvarna 445-nél első tanknál 1:25 be kevertem -gondoltam tuti lesz a bejáratás,melegen többé nem indult el. Ki kellett cserélni a benzint 1:40 re és utána minden rendben ment.
2020. máj. 17. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!