Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Ajtófestéshez hagyományos...

Abcderfghijkk kérdése:

Ajtófestéshez hagyományos zománc, vagy vízbázisú a jobb? (ár nem szempont, gyorsaság és minőseg igen).

Figyelt kérdés
Kezdő "festő" vagyok. Beltéri ajtót és ajtókeretet szeretnék átfesteni. Sokat... Nem fogom sem leégetni, sem fáig lecsiszolni az ajtót, mert az eredeti festék jó állapotú (nem hólyagos, nem pereg), csak ocsmány színű. Természetesn átcsiszolom géppel. Vízbázisú vagy hagyományos oldószeres, selyemfényű zománc a jobb?

2020. máj. 4. 16:42
 1/7 anonim ***** válasza:

Van már oldószer mentes zománcfesték is:

[link]

2020. máj. 4. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az oldószeres úgy tudom tartósabb. A vízbázisú kevésbé fog bűzleni hónapokon keresztül.
2020. máj. 4. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Egyeshez: és van ezzel a belinkelt termékkel tapasztalatod? Elég jónak tűnik.
2020. máj. 4. 17:49
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem, még nem próbáltam. Régebben hagyományos zománcfestékkel festettem (vagy fehér radiátorzománccal, mert az nem sárgul be), de már nem szeretem az oldószereseket. Alap mázolt ajtót kentem lazúrral is, ami ugyan szép és jó volt, de elég gyorsan kopott és nem túl erős a fedőképessége.
2020. máj. 4. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Oké, értem. De engem pont ez érdekelne, hogy miért nem jó az oldószeres zománc? Ez ilyen környzetvédelmi hóbort, vagy a vizes tényleg sokkal de sokkal jobb mindenben? Én oldószeres zománc párti vagyok, de szeretném, ha valaki tényleg elmondaná, hogy a vizes miért jobb, a hagyományos miért rosszabb (ecsetmosogatás nem szempont, a fő szempont, hogy az ajtó szép és tartós legyen).

Bocs, hogy akadékoskodok, de hosszú távra tervezem ezt a festést, 10 ajtót kell lefestenem...

2020. máj. 4. 18:07
 6/7 anonim ***** válasza:
Hát, én már kicsit félek az oldószerektől, belélegezve sem túl egészséges és a szaga is irritál. Ettől még ugye használtam régen, de mióta vannak vizes bázisúak, szívesebben festenék ilyennel. Megjegyzem, egyszer festettem kerítést régi fajta festékkel (még alapozóval is előtte), és utána kicsit szédelegtem meg furán éreztem magam, azóta inkább hanyagolom az ilyet.
2020. máj. 4. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Aha, így mondjuk ez sem egy elhanyagolható szempont.

Köszönöm!

2020. máj. 4. 18:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!