Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Nitróhígító elpárolgása ellen...

Nitróhígító elpárolgása ellen mi a bevált trükköd?

Figyelt kérdés
A fólia a kupak alá nem üzembiztos, át lehet-e tölteni valamibe? Pet flakont megkezdi? Ráírnám alkoholos filccel és lakkfilccel, hogy nitróhígító b+, nincs söríze! :)
2020. máj. 5. 05:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Az ilyen üvegnek is van saját kupakja, fedele, zárórésze. Minden alkalommal szorosan vissza kell zárni, használat után. És ne töltögasd más flakonba, mielőtt bekövetkezik egy szörnyű tragédia.
2020. máj. 5. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Épp azért kérdem, mert rohamosan párolog a sajátjából, akárhogy húzom rá! És ez kb mindig is így volt.
2020. máj. 5. 10:00
 3/11 anonim ***** válasza:
91%
Érdekes, én soha nem tapasztaltam még ilyet. Ha párolog, az egyéb szempontból is veszélyes. Kis légtérfogatú zárt térben (tároló szekrény) a párolgó oldószer simán elérheti az alsó robbanási határkoncentrációt. Nem szabad párolognia, lehet hogy túlhúztad a kupakot.
2020. máj. 5. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
69%
A pet palackot nem marja meg, én benzint,savat, meg minden ilyen szutykot pet palackokban tárolok,szinte semmi nem kezdi ki. Ha meg valaki bemegy a tárolómba és beleiszik, az 100% hogy betörő és dögöljön is bele, alapvetően senkit nem engedek be, és kulcsal zárom.
2020. máj. 5. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Szigetelőszalaggal tekerd körbe a kupakot.
2020. máj. 5. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nem nyírod te ki azt a kupakot a bazierős rábarmolással? Csak simán rá kell tekerni.
2020. máj. 5. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Fantom83 ***** válasza:

Nekem is párolgott,a gyári kupak nem zárt rendesen.

Fogtam egy ásványvizes pet kupakot,és azt tekertem rá.

Ha összenyomod a flakont,és nem szuszmákol tökéletesen zár,ha szuszmákol keresel rá másik kupakot,ennyi a történet.

2020. máj. 5. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Még annyi jutott eszembe ha elkezd párologni ideiglenesen pl a milka táblás csoki fóliáját ha 2x3x összehajtva a kupak alá tekered az is megteszi.


Mellesleg felénk elég sok a "vicces" vagy inkább debil "ember", akik a boltban kinyitogatják a dolgokat, pl mosószert és úgy hagyják szándékosan hogy folyjon szét a kocsiban, na ezek a férgek szoktak olyat is csinálni hogy pl a sósavnak,hígítónak,rozsdamarónak nem letekerik a kupakját hanem szándékosan rátépik, a kupak elreped, és ereszteni fog, vagy csak nem zár rendesen, te ezt a hajszálrepedést nem látod, de elég nagy gond is lehet belőle, nekem a hígító a kocsiban folyt ki egyszer a csomagtartóban, a pótkerék alatt lévő dugón folyt kifelé az útra, a második bolt előtt ahol aznap voltam, mondanom se kell ha lett volna szikra vagy valami akkor mi lett volna az autómból....


Régen meg mikor gyerek voltam, mehettem gyomormosásra egy ilyen féreg miatt, akkor is valami kemikália folyt ki de a szatyorban , rá a sütire én meg beleettem...

2020. máj. 5. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Fú, ökör hálám kedves véreim, azt hiszem most már nem fog verni a víz, amikor bontom fel a következő áldozatot! :) Mert ugye kanyarban van, és összesen zsírtalanítani meg az alapozót picit vékonyítani kell majd, a többin pedig próbálom is ki a nem kevés jó tippet, hacsak nem az van, hogy most először hozok haza gyári állapotút, ill. nyomkodva tekerem rá első körben, és lehet, hogy sikerül megállapítani a szükséges minimum "nyomatékot"... Ha az erőmmel van a baj, akkor inkább az óvatoskodás a valószínű: eléggé állat vagyok, mindig sajnálattal veszem kézbe az ilyen menetes műanyagokat, főleg miután első találkozáskor, fiatalon és nem nagy erőnléttel, ott is volt a túlhúzás, miközben a sima üdítős üveget meg nem győznéd gyötörni, és neked is fájna, mire kárt tennél a menetben (ha egyáltalán), nemhogy spontán ne zárjon, vagy ne legyen ráhúzva könnyedén úgy, hogy ne eresszen. Teszt után mesélek :)
2020. máj. 6. 20:27
 10/11 anonim ***** válasza:

Ott a flakonnal lesz a gond!

Én az Auchanban vettem 5 flakonnal,betyár olcsó volt,semmi baj a kupakokkal. Kint hagytam a napon az egyiket,kb.negyed részig volt. fel is fújódott,de nem eresztett ki.

2020. máj. 6. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!