Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Mikből és hogyan tudok otthon...

Mikből és hogyan tudok otthon képkereteket készíteni?

Figyelt kérdés
gyerek-szobába szeretnék
2007. dec. 13. 20:19
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Ez egy teljesen házilag készült, de hobbiboltokban lehet kapni kereteket hungarocelből, fából, kartonból, amit aztán ízlés szerint dekorálhatsz: pl festés, textillel bevonás, szalvétázás, mozaik, bármi... vagy ha olyan a stílusotok, egyszerűen botokat vagy bambuszrudakat kötözöl össze.

2007. dec. 13. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

-lehet csempedarabokból is és közé tölteni valamilyen fugát.

-hullámpapírból, hungarocelltáblából vágni ki,

-hungarocellgömböcskéket felragasztani valamire, s lefesteni.

-Anyaggal, díszpapírral beborítani valamit, akár többfélével, úgy szebb is lesz.

-lehet fába beleégetni előre megrajzolt mintákat pl. páka segítségével, de biztosan van erre már valami tollféle is.

-lehet babot, borsot, lencsét ragasztani egy kartonra, s natúr vagy festve. Ehhez még a szalma is jól kombinálható.


most ennyi jutott eszembe

2007. dec. 14. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
100%
Szia! Én hobbi boltban vettem gipszkiöntő formát, vannak különböző meretekben és formákban is! Olyanra fested temperával amilyen neked tetszik, utána lehet rá akármit (fotót, szalvétát, képeslapot...) ragasztani! De ha beszabadulsz egy hobbi boltba a lehetöségek határtalanok!!! Jo munkát
2007. dec. 16. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Van olyan hogy söralátétkarton (ebből van színes is meg hasonlót találsz dekorációs, művész-boltokban), abból szoktak paszpartut (képkeretezés) csinálni csak óvatosan kell vágni hogy szép legyen mert vastag.
2007. dec. 16. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én úgy szoktam, hogy veszek egy sima üveg képkeretet (illetve az nem is képkeret, hanem egy üveglap+egy rétegeltlemez-lap és az közé kell betenni a fotót, biztosan tudod milyen), nagyobb méretűt mint maga a kép, úgy hogy kb 2-3 cem-es sáv maradjon a fotó körül ha beleteszem. A kimaradt sávot üvegfestékkel olyan mitájúra festem amilyenre csak szeretném. A fotó alá általában érdemes betenni egy akkora fehér vagy színes lapot mint maga a keret, hogy körben ne látszódjon ki a festett üveg alatt a lemez barna színe. Gyerekszobába én vidám színes mintákat festettem (pöttsös, kockás, stb.)de a "felnőtt szobában" is szépen mutat ha visszafogottabb színeket és mintákat használsz.

2007. dec. 25. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
én épp most hallottam, hogy parafadugókat felvágva keményebb papirra ragasztva is szép kereteket lehet csinálni, vagy akár még üzenőtáblát is, nekem tetszik ki fogom próbálni...:)
2008. jan. 27. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!