Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Préselt fa ajtót milyen...

Préselt fa ajtót milyen festékkel érdemes festeni?

Figyelt kérdés
Már nagyon felidegesítettem magam 😂 azt mondták a barkács boltban, hogy ezt akrill festékkel kell, na hát abból van összesen 4 darab szín, de világosbarna nincsen. Gondoltam kikeverem itthon magamnak fehérből meg barnából. Aha, elhittem. Nagyon rpssz színe lett, ilyen lilás nem is tudok milyen. Ötletek, hogy milyen festéket használjak, amivel elérhetek valamilyen világosabb barna árnyalatot?

2020. máj. 10. 11:32
 1/2 anonim ***** válasza:
Bármi fog rajta - akril, zománc, olaj - , ha most nincs rajta semmi más. Bár lehet, profibban nem árt előtte lealapozni, ne szívja be nagyon a kötőanyagot. Vagy jó sokszor kell lekenni több vékony rétegben. A legtöbb festékboltban ki is lehet kevertetni színt (drágább és csak 1 literest lehet), ehhez színpalettát is adnak vagy kaucióért lehet palettát kikölcsönözni is, ha a helyszínen akarod nézegetni. (Ha a keveréked lilás lett, még próbálkozhatsz kicsi sárgát rakni hozzá. De nagyon össze kell dolgozni, hogy homogén színt kapj és újra nem fogod tudni alkotni, ha mégis több kell. Míg ha kevertetsz, elrakhatod a színkódját.)
2020. máj. 10. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én a beltéri préselt faajtókat teljes megtisztításuk után vékonylazúrra kentem le, de előtte alapoztam, hozzá való alapozóval. Igaz, hogy elvileg kültéri, de beltéren sem haragszik meg érte az ajtó.

Ezzel:

[link]

és utána ezzel:

[link]

2020. máj. 10. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!