Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Mit jelez a fehér végű hegeszt...

Mit jelez a fehér végű hegesztőpálca?

Figyelt kérdés
Ívhegesztéshez kértem a havertól bevont elektródát, de volt köztük pár szál, amiknek fehér festékkel meg volt jelölve a talpa (látszólag valami gyári jelölés) - de egyikőnk se látott még azelőtt ilyet... Vajon a bázikust jelölik így? Vagy fordított polaritást? Esetleg AC? Doboz nem áll rendelkezésre. ER-21 elektródák, ami azért különösen érdekes, mert olyan nekem is volt itthon, de azokon nem volt ilyen fehér jelölés. Mi lehet ez?

2020. máj. 15. 11:08
 1/4 anonim ***** válasza:
62%
Az vakoknak van.
2020. jún. 2. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
70%
Nekem is van ilyenem, de állati régi és vastag. Amúgy nekem a váltóárammal működik. Ahonnan kaptam, ott bazi nagy dinamós heggesztő volt.
2020. jún. 2. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
80%

Valószínű a gyártó régen így (is) jelölte az elektródákat, ha egy dobozba több fajtát teszel, akkor már a végükön lévő színről tudod melyik-melyik, nem kell kihúzogatni 10+ darabot míg megtalálod amelyiket kerested. A Lincoln Omnia 46 vége például sárga színű:

[link]

2020. jún. 3. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
50%

Biztos, hogy az sima ER rutilos pálca volt? A drágább, porkohászattal készült elektródákat szokták színjelöléssel ellátni. Ott az ötvözőanyagot jelölik vele. A fehér kis mennyiségű plusz cirkóniumot jelent a wolframban, a sárga tóriumot, a zöld a tiszta wolframot:

[link]

2022. márc. 6. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!