Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Straus láncfűrész vélemény? T...

Pedro401 kérdése:

Straus láncfűrész vélemény? Többi lent

Figyelt kérdés

Vásárolni szeretnék egy Straus láncfűrészt 3.8 lóerős és 45cm-es vágolapja van

Valakinek volt e már esetleg ilyen fűrésze?



2020. máj. 18. 13:05
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
43%
Alap kínai , könnyitett berántás , az olajat nem tartja ezért minden vágás után le kell ereszteni . Full szintetikus 2t olajat keverj hozzá , az nem rakódik le . 100as benyával . A gyertya gyári kis hőértékű nagyobb jobbra érdemes cserélni . Volt 2 db , elsőnél semmit nem kellett állítani 8 évig ment , a kuplung esett szét , szomszéd megvette . A mostani alapjáratán keverek dusító csavarjai mind el volt tekerve , fél nap volt mire behangoltam es indult jart hidegen és melegen .
2020. máj. 18. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
53%

Röviden: ne vegye meg.


Hosszabban nálunk egy hasonló kategóriás "fűrész" van ami még bejáratós, mely talán ha 1 üzemórát ment, és már nem indul.

Az utolsó használatnál, légszűrő nélkül még el tudtam indítani és használni, de a múltkor már így se indult.

És leállítás után, még jócskán folyt belőle az olaj.


Inkább valamelyik komolyabb márkát érdemes venni. PL: AL-KO vagy Hecht.

2020. máj. 18. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
42%
Nem értetek hozzá ,rossz az alapjárat és főként a levegő benzin dúsító állása , azért tudtad szűrő nélkül elindítani . A csavarok nem optimálisra vannak tekerve gyárilag . Jó keverék szikra és szakszerű indítás esetén 3 - 4 rántás hidegen , melegen 1 és mennie kell .
2020. máj. 18. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
73%
A Straus a kínai gépek legalja. Inkább Krafttech-et vennék piacosból, vagy ha fontos a garancia Fuxtec-et.Ezek valamivel minőségibbek, de ne várj csodát egyiktől se. Alapból kell rá normális lánc, meg láncvezető.
2020. máj. 18. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
53%
Ja, és ezeknél a kínai csodáknál a lóerő, meg a ccm a dobozon csupán a fantázia szüleménye, bárminemű hasonlóság, egyezés a valósággal csak a véletlen műve. :)
2020. máj. 18. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:
Úgy vagyok vele, hogy majd elvalik. Reméljük azért nem a legrosszabat sikerült kifogni belőle, úgy tűnik nagyobb részben nem váltak be ezek a fűrészek. De jelzem nekünk csak hobbi szinten kell nem lesz minden napos használatba 😊
2020. máj. 18. 20:57
 7/28 anonim ***** válasza:
26%
Azért írtam a Krafttechet, mert kínai-és kínai között is van különbség. A Straus a legratyibb. Kaszában is, fűrészben is. A Krafttech, Demon kevésbé problémás, de ott is bele lehet szaladni a ganéba. Ha csak hobbi szinten használod, akkor is fontos, hogy ne álljon le menet közben ,ne folyjon orrán száján a benzin egy selejt karburátor miatt.
2020. máj. 19. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
7%
Annak idején én is dilemmáztam ezen. Végül egy orosz "tajga" nevezetűt vettem, kb. 5 lóerős, 45 centis. Lehet, hogy ez is kínai (orosz-kínai), de amit mâr kapott, sok márkásnak is gond lenne. Nekem bevállt, évek óta használom. "Háztáji" felhasználásra a legjobb.
2020. máj. 19. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:
Jó igaz nem kéne gondja, baja legyen mar legelején. Úgy látom elég sok negatív kritikát kap ez a márka itt és eddig csak 1 ember van aki azt mondta h bevalt neki. Ezek szerint ritka kifogni a jót belőle..
2020. máj. 19. 14:00
 10/28 anonim ***** válasza:
32%

Nem ritka,csak sok a nem hozzáértő, a legnagyobb gond ezzel a géppel pont hogy olcsó, gyakorlatilag még az is megtudja venni aki 3-ig nem tud elszámolni.

Általában az ilyen embernél a stihl-se húzza 4-évnél tovább, vagy ha igen sem rajta múlik hanem a szerelőn.

Meg sok a márkafan, akik csak fikázzák és fingjuk sincs semmiről. Ők gyakorlatilag addig szajkózzák hogy a kínai így rossz úgy rossz amúgy rossz, mígnem sokan tényleg el is hiszik, ugye aki nem ért hozzá azt könnyű meggyőzni.


Nekem kevés gépem nem kínai, eddig csak sarokcsiszolók amik szétmentek de azok is vagy csapágyhiba vagy hajtáshiba, 2000ft-os kategóriák, árukat minimum 20x-osan visszahozták.

2020. máj. 19. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!