Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Milyen din számú hegesztőüvege...

Milyen din számú hegesztőüveget ajánlotok?

Figyelt kérdés

Nagyapámtól megörökölt trafóval kezdtem el hegesztgeti, gyakorolni youtube videók alapján. Elsőre furcsa volt, hogy a pajzson keresztül nem látom az ívet sem, szétszedtem, két din11-es üveg volt benne, szörnyű állapotban.

Most szeretnék egy fejpajzsot venni, van, aki din8-9-ig ajánl, van aki 11-est.

Nitriles, 2,5-ös elektródával gyakorolnék, egész jól megy, csak látni is szeretnék valamit...


2020. máj. 24. 22:33
 1/7 A kérdező kommentje:
Természetesen rutilos elektródára gondoltam :)
2020. máj. 24. 23:23
 2/7 anonim ***** válasza:
10,11 jó választás.
2020. máj. 25. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
5-10 ezertől már kapni belépő szintü automata fejpajzsot aminek állítható a sötétedése, manapság inkább már ilyent érdemes venni, és akkor fel sem kell folyton hajtanod.
2020. máj. 25. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Igen, gondolkodtam autómatában is, de olyannak érzem, mintha autóvezetés órán tempomatos, tolatóradaros stb autóval akarnék tanulni. Lehet én látom rosszul, de szeretnék hagyományossal is megtanulni, mielőtt autómatát vennék
2020. máj. 25. 09:43
 5/7 anonim ***** válasza:
Te tudod, pedig a hegesztésben szerintem kényelmesebb. Nekem is van kézben fogható hagyományos ,és automata fejpajzsom is, de ezzel tényleg ott kezdi el az ember a hegesztést ahol akarja, nem arrébb mikor nem akar ívet fogni a pálca. 😅😅
2020. máj. 25. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Végül felhajtható fejpajzsot vettem, 9-es és 11-es üveget. Egész jól használható mindkettő, kezdem megszeretni a hegesztést. Szerintem, ha ezzel már elfogadhatóan megy, veszek autómatát

2020. máj. 26. 10:12
 7/7 anonim ***** válasza:

9-10-11-et 5-5db-ot betáraznék a rahedli fehér üveg mellé. Egyrészt mert kellhet, másrészt mert olyan eltérés van a tényleges sötétség közt számtól függetlenül, hogy így azért van mindenből annyi, amennyi a gyakorlati fogyásuknak megfelelhet. A sima fejpajzs azért jó kezdőnek, mert bármilyen hihetetlen, sokkal jobban látsz 2 szép üvegen át, mint legalább 4 műanyag lapkán keresztül, és mert tanít egyfajta odafigyelésre az indulás pillanatában. Nyugodtan használd a bal kezedet nagy kesztyűben az elektródát kicsit megvezetni (ritkán fogással, legtöbbször csak rátéve az ujjadra vagy eggyel beljebb cigifogásal), és gyakorlatilag nem lesz szükséged automata pajzsra. Más kérdés, hogy amikor türelmetlen az ember, de már elég képzetten lát ahhoz, hogy ne zavarja a sok réteg műanyag, akkor jó egy-egy titkos idétlenkedés közben az automata, de igazán nem érzem szükségesnek, amíg nem kell nagyon változó fényviszonyok és/vagy áramerősség mellett hegesztened, amikor is rutinos mozdulattal tekered a "fényerőt" tökéletesre. De még ez is kiváltható második fejpajzzsal egész használható eredménnyel, vagy ha olyat sikerült választani, amiben kis gyakorlással öt másodperc az üvegcsere, akkor helyben vagy. Meg azért ezzel nem próbálod ki újra és újra, milyen a legelső indítást kikapcsolt pajzzsal megejteni, csak hogy utána tényleg semmit ne láss...


Azért van haszna az automatának egy kezdő számára is. Én megleptem magam egy majdnem legolcsóbbal annak idején, és kimondottan jó volt amperenként megjegyezni a dint beltérben, napon külön, hogy utána képben legyek a szememmel, meg a legelején teljesen jó volt arra, hogy egyáltalán megtanuljak odafigyelni, hogy mindig beállítsak magamnak valami tökéletesen használhatót, amivel már nagyon jól látok, és még nem vakít, ismétlem, adott helyzetben. Meg awinál piszkosul kellemes tud lenni, hogy nem kell pontosan startolni, ráérsz lehajtott pajzzsal közelíteni. Esetleg kis helyen, ahol a fel-lehajtás esélytelen, szintén jó lehet. Ha automatát veszel, arra ügyelj, hogy elég nagy ledpárti leszel utána, tekintve hogy ami forró, arra sötétül, tehát lámpáról lebólintva sötét üveg fogad, ha izzó van fenn.

2020. máj. 27. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!