Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Mitől lazul le mindig a lánc...

Mitől lazul le mindig a lánc a láncfűrészemen? (a lánc nem régi, és kézzel lehet feszíteni)

Figyelt kérdés
2020. máj. 26. 17:08
 1/10 mindentudó99 ***** válasza:
66%
Milyen fűrész?
2020. máj. 26. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Elektromos MTD
2020. máj. 26. 17:49
 3/10 mindentudó99 ***** válasza:
Nekem saját hibából a dekni deformálódott el oldalt ezért lazult fel mindíg. Kézi hyor láncfeszítésű fűrész. Vettem másik deknit jó lett. Más márka.
2020. máj. 26. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
55%
Azért ,mert MTD. Eladásra készülnek,és nem használatra.
2020. máj. 26. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
64%
Amikor melegszik, tágul, ezért lazul. Ha utána is lazul, akkor a feszítőcsavar rázódik vissza valahogy, arra nem tudom, mi lenne az orvosság.
2020. máj. 27. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 tornado2 válasza:
73%

Ennek két oka van..... rossz minőségű láncod van, ezért megnyúlt.

A másik, túlfeszited.....amikor dolgozol vele, melegszik..... tehát nyúlik.

Ha túl van feszítve,nem túd úgy visszahűlni, hogy ne nyúljon meg, rosszabb esetben eldeformálja a deknit vagy a feszítő csavart.

Nem is beszélve arról, hogy elnyalja a lapot ferdére, akkor az is kuka.


Normális láncot kel venni, kizárólag csak a Huskvarna és a stil jöhetett szóba.

Mondjuk a stil tovább tart.

Én fém keveset vágok, néha szeget is fogok vele, de így is majdnem egy évet kibír, vagy többet.....ki mennyit dolgozik vele.

2020. máj. 28. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
74%

Ahogy már említették, nyúlik, főleg ha melegszik...

+

Ajánlatos, kikor teszed rá a láncot, és feszíted meg a rögzítő csavart, közben a láncvezetőt megemelni...

Mivel ha az lóg, akkor az első 1-2 vágásnál el fog mpzdulni felfelé, amitől lazul a lánc.

2020. máj. 31. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Több elektromos is volta kezemben, de mindegyiknek egyformán vacak volt a láncvezető rögzítése, és folyamatosan lelazult.
2020. máj. 31. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
általában a láncmeghajtó fogaskerék kopása szokott lenni a hiba. Ha már bemaródás látható a közepén, mindenképp cserélni kell, mert csak a láncokat teszed tönkre vele sorozatban. Ez a kisebb gépeknél általában egybe van épülve a kuplung dobjával. A dekli és a lánc levétele után a hiba jól látható. Persze számtalan más oka is lehet, de ez a leggyakoribb.
2020. jún. 2. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Ok
2020. jún. 8. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!