Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hogyan lehet ellenőrizni a...

Hogyan lehet ellenőrizni a műanyagablakok beszerelése után, hogy nem tömít tökéletesen az ablak, és a párkány?

Figyelt kérdés
A szerelőnek szeretném bebizonyítani, mert nem hiszi el,
2008. nov. 24. 18:07
 1/8 anonim ***** válasza:
50%

Lehet, hogy van modernebb módszer is, nekem most a gyertya jutott eszembe, hidegben erősen húz be a hideg levegő, elhajlítja a lángot.

De addig örülj, míg nem tömít, így van szellőzés. Ha tömíteni fog, egy éjszaka alatt annyira feldúsul bent a széndioxid, hogy pár hónap alatt teljesen tönkremennek a légutaid, tüdőd, és egész télen beteg leszel, minden kisebb-nagyobb járvány el fog kapni.

Én is mindig betegeskedtem, aztán mióta régi ablakos házba költöztem, ennek vége.

2008. nov. 24. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Cigifüsttel nagyon látványos próbát tudsz tenni, a gyertyaláng sem rossz.

Ebben a széndioxidos dologban nem értek egyet az előző válaszolóval, (elnézést) mert 24 óra alatt egy 50 légköbméteres lakásban 2 felnőtt esetén 5-6%-kal nől meg a CO2 szint. A szerelőnek az a dolga, hogy zárjon az ablak, te meg majd szellőztetsz, ha rossz a levegő.

2008. nov. 24. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Ez a cigifüst tényleg jobb és látványosabb. :)

Az 5-6 %-ot olvastad, vagy tanultad?

Én nem igazán értek hozzá, csak most rákerestem, és ezen az oldalon

[link]

az írják, hogy átlag 6-10 liter levegőt lélegzünk be percenként, és 0,3 liter oxigént szedünk ki belőle.

Ha kiszámoljuk, 2 ember percenként és fejenként 6 litert lélegezve 8 óra alatt az 50 légköbméter levegőben lévő oxigénnek max. a tizedét használja el, és nagyjából ugyanennyi szén-dioxidot termel.

Viszont ha megnézzük ezt az oldalt

[link]

akkor azt látjuk, hogy ha a zárt légtérben az oxigén mennyisége lecsökken 10 %-kal, akkor a szén-dioxid mennyisége megnő 5000 %-kal, vagyis 50-szeresére, amit már megérezhet a szervezet.

A szén-dioxid veszélyes gáz nagy koncentrációban, 30%-ot tartalmazó levegő belégzése azonnali halált okoz. (Ezt is most olvastam valamelyik oldalon.)

A számításom valószínűleg nagy pontatlanságokat tartalmaz, de a lényeg biztos benne van.


Pár napja mondta valami orvos a tévében, hogy a szellőztetés után másfél-két órával már el van használódva a szoba levegője, ideje megint szellőztetni.

2008. nov. 25. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Még senki nem halt meg a saját maga kilélegzett CO2től. Ha nincs más szennyezőforrás a szobában nem kell félni. Ajtón úgy is filtrálódik be levegő, tehát nincs teljesen letömítve a szoba.

Más kérdés ha van valamilyen nyílt égésterű fűtőkészülék a helyiségben. Sokan úgy haltak meg majdnem CO mérgezésben, hogy lecseréltették a nyílászárókat modern jó légzárásű műanyagra, a konvektor meg telepöfögte a szobát, a káros anyagok meg nem tudtak kimenni az ablak hézagain. Erre kitaláltak már az ablaktokba építhető pára, és más érzékelők vezérelte automata szellőzőket, amik boztosítják a szükséges légcserét, de nem hagyják kihülni a szobát.

A kérdében valószínűleg nem ilyen jellegű a probléma, hanem egyszerű építési hibáról van szó. A cigifüst, gyertya jó lehet, ha működik súlyos pénzeket lehet "visszaigényleni" majd a lukat pur habbal kinyomni.

2008. nov. 25. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Mea maxima culpa az első válaszolónak, nem a széndioxid szint nől meg 5-6 %-kal, hanem az oxigén csökken annyival.

(második válaszoló)

2008. nov. 26. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ugyn-ugyan. Meg ne fulljunk már a saját kilélegzett széndioxidunktól,na! Szerintetek hány ember lakik a világon jól záró ablakú lakásban, házban? És hányan fulladtak bele? Ugyan már....
2008. dec. 4. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nyílászárokkal foglalkozom, érdekelne milyen anyílászáró széltömítéses, középtömítéses, hány kamrás meg ilyen hülyeségek.Korrekt választ csak hőkamerás felvétellel lehet adni. Kérdés vissza tévedsz-e még erre a lapra.
2008. dec. 23. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenki segítségét, már megoldódott a probléma, pont egy szeles napon jött a szerelő, a cigifüst megmutatta a hibát, ő kijavította.
2008. dec. 25. 09:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!