Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Mekkora egy faliórára való...

Mekkora egy faliórára való óramű max teherbírása?

Figyelt kérdés
Nos az a tervem, hogy egy rönk szeletre csinálok órát, aminek a mutatói saját készítésű kivehető kések lennének. Az a kérdés, hogy ezeknek a kapható óraműveknek mekkora a teherbírásuk? Nyilván próbálom a lehető legkönnyebbre csinálni, de azért sokkal nehezebb lesz, mint a vékony műanyag gyári mutató. Javaslatok esetleg, hogy mivel tudnám helyettesíteni, vagy hol kaphatok erősebb óraművet?

2020. jún. 17. 19:44
 1/10 anonim ***** válasza:
Elektromos, vagy inga óra lesz?
2020. jún. 17. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Elektromosat gondoltam
2020. jún. 17. 21:34
 3/10 anonim ***** válasza:

Elsősorban az a kérdés, hogy van-e elég hosszú az óramű réteges tengelye, hogy átérjen a rönkszeleten.

Másodsorban pedig egy vékonyabb pl kiskést valószínű elbír, de a konyhai nagykést nem igazán.

2020. jún. 17. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
A leghosszabb amit most nézegettem 26 mm, az át kell hogy érje. Másnem a szeletnek a hátuljából kivésem a kockának a helyét, és ott valamivel véknyabb lesz.
2020. jún. 17. 22:57
 5/10 anonim ***** válasza:

Bár így nem terheltem még óraművet, de kétlem, hogy egy valós kés tömegét a léptetőmű a rendelkezésre álló idő alatt fel tudja gyorsítani, le tudja állítani anélkül, hogy belátható időn belül károsodna. De tegyük fel, hogy ez nem probléma, lépjünk át rajta.

Az viszont tény, ha a szerkezethez tartozó óramutatók bármily picit összeérnek, az óra megáll. Egyszerűen nincs benne elég erő, hogy azokat a kis vékony mutatókat átkényszerítse a súrlódó zónán. Ebből viszont egyenesen következik, hogy kizárólag a penge súlypontja közelében lehet a forgáspont, vagy ellensúly szükségeltetik. (Ha pedig ellensúly van, azzal mi lesz, ha leemeled a pengét? Nagy eséllyel leereszkedik 6 óra állásba.)

Ezeken kívül: az óraszerkezetből kilépő tengelyek egymás fölött talán két-három milliméternyire végződnek, külön mozgatómechanizmus nélkül tehát csak ennyi lehet egy kés vastagsága nyéllel, kézvédővel cakkumpakk együtt.

Bizonyára kapható erősebb, teherbíró óraszerkezet is, de az nem valószínű, hogy az utca végén álló órásüzletben.

Kíváncsi vagyok, sikerül-e megoldást találnod! Sok sikert!

2020. jún. 18. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!


Nos úgy gondoltam, hogy a kés két részletből fog állni. Az alja fixen lesz rögzítve a középponthoz, és valamilyen megoldással rácsatlakozik maga a kés. Vagy saruval, vagy egy fém csíptetővel... Ez még nincs kidolgozva, hogy mi lesz a legideálisabb megoldás, ami el is fog férni rendesen.


Kb ilyen vastagságú lesz maga a penge is, és a pengével egy vastagságú a nyél is. Szélességre nyilván sokkal véknyabb lesz.


[link]


Ha majd kész leszek, vagy próbálkozom, akkor fel fogom ide dobni a kész cuccot is, meg a paramétereket is. Aztán vagy sikerül, vagy sem. Mindenesetre érdekes lesz :)

2020. jún. 18. 17:56
 7/10 anonim válasza:
Nem fog pontosan járni a súly miatt vagy egyáltalán sem,sajnos.
2020. okt. 3. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Vagy már kész az óra,múúkodik?
2020. okt. 3. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Sajna nem tudtam neki fogni, mert szülinapra készült volna, de kicsúsztam kicsit az időből, és később már nem álltam neki...
2020. okt. 4. 12:45
 10/10 anonim válasza:

Azért csak csináld meg,kikapcsolódás képp.

Jó 5 let.

2020. okt. 4. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!