Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Egy ilyesmi szobai kis csobogó...

Egy ilyesmi szobai kis csobogót házilag át lehet alakítani?

Figyelt kérdés

Kis csobogó: [link]

Az átalakítás meg annyi lenne, hogy én úgy képzeltem el, hogy egy kicsit nagyobb kőről, szikladarabról folyik le a víz, mintha vízesés volna. Sehol nem találok ugyanis ilyet, csak nagyba...én viszont kicsit szeretnék.

A kő/szikla mögött menne a víz és kisebb kövekkel, vagy növénnyel takarnám el. Szóval ez nem gond, csak amúgy kivitelezhető e?


2010. aug. 1. 16:53
 1/2 anonim ***** válasza:

Igen, de lehet, hogy az egész vízvezetéket ki kell hosszabbra cserélned, hogy elég legyen. Amúgy, ha a kis szikládat középen kifúrod (satuba fogatod és hosszú betonfúrószárral óvatosan átfúrod), akkor nem kell a szikla mögött takargatnod a vezetéket (egyszerűen bedugod a sziklába) és az sem baj, ha nem ér végig a szikla teljes hosszában.

Arra figyelj, hogy a vízescső átmérőjével megegyező lyukat fúrj és ragaszd be a csövet (pl. szilikon).

2010. aug. 2. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszi!

Amúgy tudom, hogy ha átfúrom a követ, akkor nem kell takargatnom a kis csövet. De félek, hogy elreped, eltörik a kő. Így biztosabb, és úgysem a kő állna csak ott csupaszon.

2010. aug. 2. 17:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!