Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Rozsdafoltos krómozott felület...

Rozsdafoltos krómozott felület javítására mit ajánlotok?

Figyelt kérdés

2020. jún. 29. 10:50
 1/8 anonim ***** válasza:

Meg fogsz lepődni.

Egy benedvesített rongy és egy kis sár, csodásan visszafényezi.

(Ha nem hiszed, próbáld ki egy kis -kevésbé látható helyen.)

2020. jún. 29. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Cola az tényleg segít vagy WD 40
2020. jún. 29. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Na ezek eddig költséghatékonyabb megoldások mint gondoltam :)
2020. jún. 29. 12:07
 4/8 anonim ***** válasza:
Eredmény??
2020. jún. 29. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Gondolom ugyan úgy tovább rozsdásodik. Mást ezekkel úgy sem érsz el.
2020. jún. 29. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A felcsiszolással csak le lehet szedni a rozsdafoltot, utána viszont az adott helyen alatta nem króm bevonat lesz, hanem fémtiszta vas(/acél). Ami ugyanúgy rozsdásodni fog egy idő után. Hosszú távú megoldás csakis a felületkezelés lehet, pl. újra kell krómoztatni.
2020. jún. 30. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
meg nem próbáltam semmit, neten láttam ilyen krómtisztító pasztát ami elvileg utána védő bevonatot képez
2020. jún. 30. 22:38
 8/8 anonim ***** válasza:
A rozsdaoldó leviszi a rozsdát(CR-nek is hívják, a hatóanyaga a foszforsav). De ha vizet kap, újra rozsdásodik. Állítólag létezik egy spray, amit ha ráfújsz, kirakódik belőle a króm, és helyreállítja a krómozást. Állítólag nikkelező is van belőle. Még nem láttam ilyent, csak hallottam egy svájci vegyész előadásán. A rozsdaoldót gyakran használom, minden vastárgyat festés előtt ezzel kezelek le.
2020. júl. 6. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!