Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Bojler gondban kaphatok...

Bojler gondban kaphatok segítséget? Nem működik.

Figyelt kérdés
A bojlerünk éjszakai áramon van. Tehát van egy villanyóra, egy éjszaki kapcsoló és egy kismegszakító.A bojler Hajdu, 5 éves. Ma nem melegít. Ha a höfokszabályozót eltekerem, kattan, mintha melegíteni akarna. Annyit tudtam csinálni, hogy lekacsoltam a kismegszakítót, a villanyórát, majd újra visszakapcsoltam. Nem segített, nem melegít. Két kérdésem lenne: Hogyan tudom eldönteni, hogy a bojler rossz, vagy arról van szó, hogy nem kap áramot? Miért kattog az éjszakai áram kapcsolója? Ezt úgy kell elképzelni, hogy pontosan olyan, mint egy óra ketyegése. Eddig ez a ketyegés nem volt, illetve nem vettem észre. (akkor is ketyeg, ha a villanyóra illetve a kismegszakító le van kapcsolva) Köszönöm a segítő hozzászólásokat.

2020. júl. 15. 18:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

A boylerteken általában van egy piros visszajelző lámpácska. Ha az világít, de nem fűt, akkor elszakadt a fűtőszál. De ha a piros lámpácska sem világít, akkor nem kap áramot.

A ketyegés természetes, az úgy működik. És kikapcsolt áramnál is jár, mert van benne akkumulátor. Ha nem lenne, akkor át tudnád állítani nappalira, mert elállítódna az óra, ha elveszed az áramát. A boyler hőfokszabályozója csak egy machanikus, kettős fém bimetáll érzékelő, az áram nélkül is ki és bekattan, ha tekergeted.

Ha ennyire nem érted a dolgot, hívj szerelőt.

2020. júl. 15. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
55%
Ellőtted a melegvizet, éjszakai áram meg nincs 24 órában. Amikor tudod hogy van, nézd meg, hogy világít e. Szerintem csak annyi a gáz h elhasználtad a melegvizet. Ezért szar az éjszakai áramon lévő cucc.
2020. júl. 15. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
A piros lámpa sem világít. Szerelő lesz a vége, már látom. Köszönöm hogy írtál.
2020. júl. 15. 18:08
 4/11 A kérdező kommentje:
2/3 anonim, köszönöm hogy írtál. reggel sem volt meleg víz, tehát éjszaka sem melegített, ezért gondolom, hogy nem csak simán elhasználtuk.
2020. júl. 15. 18:13
 5/11 anonim ***** válasza:
Azt is meg kellene állapítani még mielőtt feleslegesen szerelőt hívnál, hogy kapsz-e egyáltalán éjszakai áramot? Ugyanis nekem már kellett hívni az Eon-t, mert a bojler jó volt és a kapcsolóóra ment tönkre, amiért persze nem kell fizetni.
2020. júl. 15. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Ötödik: van valami egyszerű módszer, amivel nulla szaktudással meg tudom állapítani, hogy a kapcsolóóra a rossz?
2020. júl. 15. 18:36
 7/11 anonim ***** válasza:
Lekapod a bojler alsó takaró csészéjét, és fázisceruzával megnézed, van-e áram arrafelé.
2020. júl. 15. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Már, hogy lenne. Ahhoz azt is tudni kéne, hogy mikor kapcsoltatja be a szolgáltató. Fáziscerka minden vacaktól világít, nem megbízható.
2020. júl. 15. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nomeg kéne egy nullacerka is.

Valamint egy áramcerka, mert szakadt betétnél aztán hiába van meg a fázis és/vagy a nulla.

2020. júl. 16. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Mikor volt utoljára vízkövezve a bojler? Hol laksz? Mert az sem mindegy, vannak olyan területek, ahol kvázi "lágy víz" a csapvíz. Az is lehet, hogy bár a fűtőszálad még jó, de mostanra már 3 vödör vízkő, amit melegítesz, nem pedig 50-120L víz. Ezért hívj villanyszerelőt, egyúttal ki is vízkövezi a bojlert, lesz cserélve a fűtőszál ha szükséges, az anód, a tömítés és ha azt állapítja meg, hogy a vezérlés ment tönkre, akkor sem volt ez hiábavaló, mert víz keménységétől függően akár 2 évente ezt meg kell ismételni.
2020. júl. 16. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!