Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Ívhegesztéskor a varrat...

Bubuka508 kérdése:

Ívhegesztéskor a varrat minősége és kinézete függ a felhasznált elektróda minőségétől?

Figyelt kérdés
Vettem egy inverteres hegesztőt, a géppel nincs is semmi gond, csak munka közben rettenetesen fröcsköl szerteszéjjel az anyag. Meg borsónyi dudorok lesznek a varraton, utána flexelhetek rajta annyit, mint egy állat. Igaz, nincs is még gyakorlatom, azt kérdezném, hogy ez lehet-e az oka, vagy az elektróda fajtája is közrejátszik ebben? Mert a legolcsóbb elektródát vettem hozzá. Vagy aki tud, az tud mindegyikkel dolgozni?

2020. júl. 26. 18:09
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
84%
Vannak nagyon undorítóan fos elektródák, szóval simán lehet, hogy az a baj. Amúgy hegesztéskor mindkét anyagot teljesen tisztán, csiszolva kellene előkészíteni, jó elektródával, akkor lesz szép a hegesztésed.
2020. júl. 26. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
73%
Azt is érdemes kipróbálni, hogy megcseréled a polarítást a gépen. Mivel itt már nem váltó, hanem egyenáram van, így általában nem mindegy, hogy milyen polarítás van a test és az elektródafogón.
2020. júl. 26. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
81%

Túl nagy az áramerösség.

Nem a pálca a ludas, hanem te.

2020. júl. 26. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
66%
Vegyél bontatlan er 23-as elektródát, az nekem nagyon bejött, mellesleg ha fröcsköl de nagyon, még meglehet próbálni sütőben kiszárítani az elektródát, ha régen kivan bontva vizet vesz fel, és ragad fröcsköl.
2020. júl. 27. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
90%
Túl nagy áram. Milyen polaritással dolgozol? Milyen elektrodát vettél? Nehogy kiderüljön, hogy valami speciális (pl. bázikus) elektrodával küzdesz mert azzal nem fog menni.
2020. júl. 27. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
És tudom nagyon szőke de a rettenetes fröcskölés akkor is előfordulhat ha valaki AWI géppel próbál hegeszteni. Esetleg AWI elektródával de gáz nélkül.
2020. júl. 27. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
91%
Jó videók vannak arról, hogy hogy kell hegeszteni. Nem tudom, mennyire van magyar, én élből angolul keresek mindenre évek óta, és legtöbbször közel hibátlan az automatikus angol felirat is megkönnyíteni a megértést. Ha guanó formájú a varrat, az biztos nem az elektróda minősége miatt van. A szemét félvak mesterem a gyárilag remegő kezével bemutatta nekünk, hogy lehet egy darab rozsdás dróttal is szép varratot csinálni. Más kérdés, hogy törik, de tényleg egész egyenletes lett, közelébe nem jutott senki a helyesen szárított bázikussal se akkor még.
2020. júl. 27. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
E 6013 rutilos elektróda, csupa jót írnak erről a fajtától. Viszont azóta kiderült, hogy én marha, az elektródát tettem a pozitívra, holott az alapfelállás polaritása pont ennek a fordítottja. Az amiért is egyelőre csak a hasára ütve állítottam be, tapasztalat híján. Szóval még van mit tanulnom. Esetleg nedves is lehet az elektróda, ahogy írták itt szintén, mert nem egész csomaggal vettem. Még gyakorolni kell. Mindenesetre köszönöm.
2020. júl. 27. 15:45
 9/18 anonim ***** válasza:
Ha zárlatot csinálsz, és hozzáérinted a pálcát a várhoz 5-10 másodpercre, amíg füstölni kezd, akkor már ki is száradt a pálca..
2020. júl. 27. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Vashoz
2020. júl. 27. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!