Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Awi/Tig vs Mig/Mag?

Senkise v kérdése:

Awi/Tig vs Mig/Mag?

Figyelt kérdés

Adott két hegesztögép ami közül válogatok most ne márkát és típust nézzünk, a kérdés az hogy Mig/Mag vagy Awi/Tig hegesztö a jobb? Szempontok :

Fenntartási ár

Kezelhetöség

Varrat minöség

Stb..



2020. júl. 26. 20:32
 1/5 anonim ***** válasza:

Hegesztési minőségben az AWI a jobb, vékony lemezekhez, minőségi varratokhoz érdemes azt venni,de ugye ide kell az argon gáz is, így otthoni felhasználásra nembiztos, hogy érdemes venni ha csak néha kell. Illetve ezeket inkább beltérben használják a védőgáz miatt, amit azért a kinti szél elfúj. Meg itt nem lehet olyan tempóban sem dolgozni, mint egy fogyóelektródással

Otthoni vasas munkákhoz inkább MIG/MAG gép, pálcával, vagy porbeles huzallal amivel nem kell aggódni a védőgáz kontra szél probléma miatt. benti finomabb munkákhoz meg huzalcsere és végdőgáz. sajnos itt a porbeles huzal elég drága, 18 ezerért vettem egy 5 kilós dobbal, míg a sima 0,8-as huzal 5 ezer.


Nem tudom milyen az alábbi gép, de ez tudja mindkettőt. Egy ideig ezt is nézegettem, de tapasztalatokat nem találtam róla.

[link]

2020. júl. 26. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ez jól néz ki és még tudásához képest nem is drága, de viszont a márkáról még nem hallottam
2020. júl. 26. 21:39
 3/5 anonim ***** válasza:

Az eladó szerint valami francia gyártmány, de én sok agyalás után maradtam a sima védőgázas gépnél és egy Iweld Gorilla 185-öst vettem. Mesélte, hogy vettek náluk profi AWI-sok gépet, akik állítólag szöveget írnak vele, de az már a 200 ezres kategóriánál kezdődik.

Nem kizárt, hogy egyszer majd veszek egy AWI-t is, de itthoni barkácsolásra, vagy a kocsin kisebb javításokhoz ez a gép is szuper még porbeles huzallal is, csak ugye ott nem mindegy a polarítás. Ezér nem is jó erre egy olcsóbb 40 ezer körüli gép ami sok esetben trafós. Apám is ilyent vett.

2020. júl. 26. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Ha még lenne benne egy plazma-ív vágómondjuk 180000ért jó lenne
2020. júl. 27. 10:58
 5/5 jocika147 válasza:
De mi az amit hegeszteni akarsz eloszor is?
2020. aug. 14. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!