Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hegesztötrafóval szeretnék...

Hegesztötrafóval szeretnék nikecell vágást megoldani. Ha valaki csinált már ilyet,hasonlót,siívesen venném tőle a tanácsokat.Más hasonló megoldás is érdekel kisfeszültséggel is. Műszaki adatok jöhetnek I,v W,A,cekasz anyag,átmérő,hossz ?

Figyelt kérdés

2020. aug. 6. 16:48
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Én egy régebbi gagyi Einhel trafóból csináltam polisztirol vágót.

Nem bonyolítottam túl, nagyjából lemásoltam egy gyári vágógép szerkezeti paramétereit, és itthon megtalálható maradék anyagokból megcsináltam.

Mint a munkaasztalt, mint a vágókeretet.

Huzalnak meg vettem ilyet hozzá: [link]


A trafónál nem számoltam semmi ellenállást, egyszerűen addig tekergettem az ampert, még el nem értem az ideális hőmérsékleti tartományt a huzalon. Ez kb. olyan 20A volt 130cm-es huzal hosszal.

Nyilván ez egy házi készítésű egyszerű szerkezet, de tökéletesen lehet vele derékszögben vágni EPS lapokat homlokzati hőszigeteléshez. (már vagy 400 négyzetmétert leszabtam vele)

Annyi hogy folyamatosan nem lehet használni mivel a trafó hőkapcsolója leold. De nem is kel hisz egy vágás 1 méter hosszban max 5-8 másodperc, utána pihenhet a gép pár percig.


Viszont ez csak lap vágásra alkalmas, ha te ilyen dekor dolgokat akarsz kivágni sztiropor anyagból akkor az már más kategória.

2020. aug. 6. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ,nem dekorozni akarok. EPS .XPS szabni,és nem fűrésszel. Utálom a nyári havat. Egyenletes síma vágási felület,szikével 100-as anyagnál nem megy
2020. aug. 6. 19:11
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem egészen értem mi szükség ehhez hegesztő trafóra?

A legegyszerűbb pár ezer forintos 12V tápegység (5-10A) egy darab ellenálláshuzal, meg valami keret kell, amire kifeszíted. Semmi más.

2021. jan. 31. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ.Ekkora táp bír 130 cm hosszú cekaszt? Rég tanultam már elektromosságot.
2021. jan. 31. 14:35
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Mondok még egyszerűbbet: 12v autó akksi. Csak arra figyelj, hogy ne süsd ki teljesen.


R=U/I, P=U*I


A méterenkénti ellenállást megadják a huzalokra.

2021. jan. 31. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!