Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Redőny szorul. Hogy javitsam...

Redőny szorul. Hogy javitsam meg szerelő nélkül?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Kívülre felszerelt tokos hagyomanyos redony, amit oldalt kötéllel engedünk le, szorul fent valamiért, és csak akkor kezd lejönni, ha kézzel lehúzzuk. Utána a felétől már leereszkedik a súlyától.


Meg lehet javitani valahogy házilag? Tehát lehet, hogy valami elcsuszott/kiesett bent es en is a helyére tudom tenni, vagy olyan mértékben elallitodott, vagy hibas mar, hogy szerelő kell?



2020. aug. 10. 09:58
 1/9 anonim ***** válasza:
Óvatosan nezd meg 2 ember kell hozzá . Ha melcsúszott pár léc meg varialhato , de ha mas baja van es túl pördül leszakad akkor feltekerni egyedül nagy macera . Ha nincs tűző napon akkor erdemes bele lesni ha ott van nem feszegetném .....
2020. aug. 10. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Youtube. Van kismillió videjó.
2020. aug. 10. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

"kötél" = gurtni!:)

A hengeren van a gurtni vezető. Az megsérülhetett, és elcsavarodott a gurtni.

2020. aug. 10. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Fantom83 ***** válasza:

Jól írta mindegyik előttem lévő.


Legalább két emberes munka,ami el van csúszva ki kell hozni egyenesbe,meg kell lesni el van-e törve,deformálódva valami.


Én annyival egészíteném ki,h nézd meg a lamellák,és a sín közt nincs-e egy nagyfejű Reisser csavar beletéve "viccből",illetve cseréld le a gurtnit újra,mert ha pár hét múlva elszakad,agyvérzést kapsz,h újra neki kell állni.

2020. aug. 10. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem kell egy redonyhoz 2 ember, nezz be nyitott ablaknal a redonytokba, ahogy engedned le latod hogy mi akad, feszul. Nem agysebeszet, faek egyszeru szerkezetrol van szo.
2020. aug. 10. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nálunk csak nyáron szorul egy kicsit kánikulában. Ha reggel nem eresztem le, akkor délután már nem megy könnyen. De éjszakára lehűl, és szabadon jár. Valahogy a falak hőtágulása úgy nyomja összébb egy picit épp a redőny sínjeit, vagy a redőny lécei tágulnak annyira, hogy mikor süti a nap, és kánikula is van, akkor szorul. Télen nyoma sincs ennek a jelenségnek.
2020. aug. 10. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Itt sajnos nem szezonális ez a szorulás, m int utolsónál.

Hát nem tudom, igazából lécek nincsenek elcsúszva, vagy mit írtatok, mert minden a helyén van, csak hibáa engednéd le, nem megy le, de ha kézzel lehúzom, utána mint írtam, a felétől lejön kb.

Valamint #5-ös, nem látok be a tokba. Vagy a redőnytől, vagy mert benne sötét van nyilván :D


Ezért kérdeztem, hogy érdemes-e megpróbálni szétkapni házibarkács, mert ha nem, akkor nem akarom szétszerelni potyára, akkor hívok egy szakit.


A gurtni megpördülős javaslatra látok esélyt,lehet hogy az van, bár kétlem.


Mert felhúzni meg simány felmegy.


Egyébkénti itt olyan gurtnit bãszattak, hogy sosem szakad el kb :D


De köszi, hasznosabbakra ment a zöld :)

2020. aug. 10. 15:58
 8/9 anonim ***** válasza:
Redőnyösként nem ajánlom, hogy szétszedd, mert bár tényleg egyszerű szerkezet, de ha nem ért hozzá valaki nem, hogy jól rakja utána össze. Én s azr ajánlom, hogy nyitott ablaknál mássz fel egy letrára és miközben lassan húzod fel, illetve engeded le figyeljed mi miatt szorul. Lehet hogy a léc köteg belesúrol a tokba, ez hallatszik is, vagy a gurtni szorul, ezt meg érzed, miközben húzod óvatosan, vagy ha engeded le, ahol megakad, ott nyomd a lyukon kifele a gurtnit, ha úgy elindul, akkor a gurtni szorul pl.
2020. aug. 11. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! :)
2020. aug. 12. 15:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!