Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hogy kell radiátort légtelenít...

Hogy kell radiátort légteleníteni?

Figyelt kérdés

Az addig meg van, hogy fel kell venni a fűtést, hogy meginduljon a rendszerben a víz, és hogy maxra kell tekerni a radiátoron a szabályzót, majd felül a kis csavart el kell fordítani és a műanyag izéből fog jönni a víz és ha van, akkor a levegő.


Azt nem tudom, hogy több radiátor esetén mindig csak azt a radiátort kell maxra tekerni, amelyiket légtelenítem, és a többit nullára állítani, és így egyesével végigmenni az összesen, vagy pedig az összes legyen egyből maxra állítva és úgy végigmenni.


Valamint, számít-e, hogy a kondenzációs gázkazán irányától milyen sorrendben légtelenítünk?


Mennyi vizet kell kiengedni, hogy biztos ne maradjon levegő a radiátorban?

(100x60, 230x60, 60x90, törülközőszárító)

[link]


Amúgy, ha csobogó, csordogáló hangot hallok a radiátorból az mit jelent. Ráadásul most nyáron, amikor minden radiátor maxra van tekerve, de a termosztát olyan alacsonyra van beállítva, hogy a fűtés ne kapcsoljon be. (Ezt a szaki mondta, hogy így legyen, aki beszerelte a rendszert.)


Ha valamit kifelejtettem jelezzétek!


Köszi



2020. szept. 3. 15:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
77%

Mi mindet megszoktuk nyitni és egymás után sorban légtelenítjük. Vagyis viszem a rongyot, csavarhúzót körbe. Viszonylag gyorsan megvan. Amíg sziszeg, addig kell nyitva hagyni, ha már víz jön, vissza kell zárni, kész. Nem kell túlspilázni, nem agyműtét. :)

A végén ellenőrizni kell a víznyomást a rendszerben, ha kevés, akkor után kell tölteni.

2020. szept. 3. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
77%

Ha a termosztát nem kapcsol be, akkor nem lesz keringésa rendszerben, tehát ez így hülyeség.

Felnyomod a termisztátot hogy fűtsön a kazán, minden radiátor szelepet kinyitsz, és mehet a légtelenítés, a radiátorok sorrendje kb mindegy.

Többször egymás után.

Valószínűleg után kell tölteni majd a rendszert.

Ha még ezután is hallható a surrogó hang, akkor a cirkót is ki kell légteleníteni.

2020. szept. 3. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

A "fel kell venni a fűtés" rész alatt én is azt értettem, hogy a termosztátot felnyomom, hogy beinduljon a fűtés.


Ha kinyitom a légtelenítőt (ami felül van), akkor egyből víz jön, de mivel a csobogó hang levegőre utal, ezért kérdeztem, hogy mennyi vizet kell kiengedni, vagyis kb. mennyi víz van egy radiátorban, mert ha kiengedek annyi vizet, mint amennyi a befogadó képessége, akkor biztos, hogy kijött a levegő is egy ponton.


A rendszert hogy kell utántölteni?


Amúgy köszi a gyors reagálást.

2020. szept. 3. 15:58
 4/13 anonim ***** válasza:
77%

A cirkó alján van egy feltöltő szelep.

Töltsd le a használati utasítást.

2020. szept. 3. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
54%

Amúgy, ha csobogó, csordogáló hangot hallok a radiátorból az mit jelent. Ráadásul most nyáron, amikor minden radiátor maxra van tekerve, de a termosztát olyan alacsonyra van beállítva, hogy a fűtés ne kapcsoljon be. (Ezt a szaki mondta, hogy így legyen, aki beszerelte a rendszert.)


Ez nem arra utal hogy a termisztátot feltekernéd...

2020. szept. 3. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Most nyáron minek tekerjem fel a termosztátot, minek fűtsek?


A termosztátot csak a légtelenítéshez tekerném fel, hogy beinduljon az áramlás.

2020. szept. 3. 16:15
 7/13 anonim ***** válasza:
54%

🤭

Uhh, erről beszéltem...

2020. szept. 3. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Addig semmihez se nyúljál,amig a fűtést el nem inditod.

Ekkor kell megnézni langyosodnak e radiátorok.Ha radiátor vége langyosodik,akkor az dolgozik is .Automata légtelenitők biztos vannak beépitve .Ha itt nem távozna a levegő,csak akkor kell a radiátornál légteleniteni.A kazánba lévő nyomásra figyelj,mert ha netán távozik a levegő,a nyomás csökken,és némi víz pótlást igényel.

2020. szept. 3. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Akkor a vízpótlás az a nyomás "pótlás"? Van egy kis mutató/óra, ami be van állítva, hogy 1 és 2 között legyen. Ha lecsökken van mellette két csap azt kell kinyitni és addig nyitva tartani amíg újra egy és kettő között nem lesz a mutató. Ezt a szaki megmutatta. Akkor ez a víz utántöltés?
2020. szept. 3. 17:36
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen arról van szó.Csak óvatosan engedd a vizet,mert a nyomás gyorsan emelkedhet. 1.2-1.4 már jó.Ahogy a viz melegszik,a nyomás is emelkedik.Feltölteni a hálózatról kell,valószinű kék szine van a csapnak.
2020. szept. 3. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!