Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Biztosító alátét horony...

Biztosító alátét horony nélküli tengelyhez, létezik hozzá szerszám?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Ilyen megoldással rögzítették a fűnyíróm kerekét:


[link]


Van is hozzá ilyen acélrugós alátétem, de szerszámom nincs. Meg tudnátok mondani, hogy ehhez milyen célszerszám kel? Gondolom valamilyen a csapágy lehúzóhoz hasonló kell. Jó lenne egy ilyen szerszám itthon, mert akkor ilyen megoldással is tudnék a későbbiekben dolgozni. A fűnyírón 13 évig bírta, 50ft/db jó lesz itthon a palackos kocsinak is, csak nagyobb.


Olyan szerszám kellene, amin a fej cserélhető különböző méretekhez. Van ilyen egyáltalán?



#önzáró #biztosító alátét #horony nélküli tengelyre
2020. szept. 11. 18:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nekem ez úgy néz ki, hogy egyszer használatos
2020. szept. 11. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
64%
Ezt egy csavarhúzóval ki lehet emelni .
2020. szept. 11. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Lejött magától, az nem gond.


Bocsánat! Nem írtam, hogy felrakni szeretném a kereket! Elnézést!


Ha jól látom ez úgy működik, hogy a belső átmérője felhelyezéskor akkora mint a tengely, de mivel domború, ezért ha síkra húzom a tengelyen, akkor az elemi erővel szorítani fogja. Ezzel az a gond, hogy a tengelyvégtől 2 mm-re meg kell állítani és hátulról húzni, hogy pattanjon. Ekkor zár, és ezért egyszer használatos szerintem is. A gond az, hogy erős a lelkem és a kerék is mögötte van, szóval kb. 0.5cm van hogy hátulról 'húzzam', nem sok minden fér el. Ezért gondoltam, hogy hasonlíthat a csapágy lehúzóra.

2020. szept. 11. 19:24
 4/12 anonim ***** válasza:
Rosszul gondolod...a belső átmérője kisebb mint a tengely átmérő. Szépen feltolod ameddig kell (pl.egy dugókulccsal ami a külső átmérőnél kicsivel kisebb és befekszik szépen a perembe) és visszafelé pedig nem fog jönni mert ahhoz bele kéne mélyednie a körmöknek a tengelybe. Jól írták föntebb, egyszer használatos.
2020. szept. 11. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Lejött magától...valószínűleg törött, nézd meg jobban!
2020. szept. 11. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Akkor baj van, mert a tengelyen nincs horony. :-( Amit linkeltem az is azt írja, hogy horony nélkülihez. A fűnyíróhoz kapható tengelyen sincs horony.


Fűnyíró tengely:


[link]


Nem lesz fűnyírás! :-)

2020. szept. 11. 19:46
 7/12 anonim ***** válasza:

Az alátét belső átmérőjének kisebbnek kell lennie,

mint a tengely átmérőjének, amire rátolod.

Ezért, amikor tolod rá a tengelyre a biztosító alátétet, akkor az alátét belseje kifelé fog hajlani.

Így azt még egy sima tengelyről visszafele is le tudod húzni, csak nem olyan könnyen.

És azért van bevágdosva, hogy mint egy rugólemezként megfogja a tengelyt.

Ennyi a lényeg.


És ha elég feszes, akkor nem kell hogy legyen a tengelyen horony vagy bevágás vagy micsoda.

Viszont én jobban bíznék benne, ha van rajta.

2020. szept. 11. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Aha!


Akkor nem jót vettem. :-) A tengely 8mm átmérőjű, én akkorát vettem. Mekkora kell ehhez szerinted? 7mm?


Totál nem jól gondoltam... :-) Bocs!


Kösz mindenkinek a hasznos infót!

2020. szept. 11. 20:28
 9/12 anonim ***** válasza:

Nem kell a tengelyen lenni semmiféle horonynak vagy rovátkáknak...

Amit a kérdésedben belinkeltél Würth-oldalon is ott a táblázat hogy a tengely átmérőjétől kisebb a gyűrű belső átmérője...

Nyugodtan mehet a sima felületű akár polírozott acél tengelyre is..

A hetes mindent pontosan leírt csak azzal vezetett félre, hogy le tudod húzni...de nem...nagyon nem...pont ez a dolga ennek a "rugós biztosítógyűrűnek"...

2020. szept. 11. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nem kell hozzá szerszám.

Esetleg a sérülés nélküli levarázsláshoz !

2020. szept. 11. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!