Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Léteznek olyan szakik, akik...

Léteznek olyan szakik, akik órabérért dolgoznak kisebb munkákat? Tényleg olyanokat amikhez annyira nagy szakértelem nem kell csak időráfordítás, fizikum, néhány alap szerszám és némi rutin.

Figyelt kérdés
Van ilyen? Mert annyira nehéz ez hogy mindenki csak egy területet vállal, és azt is csak akkor ha sok. Vagy elszállnak az árajánlattal. Van aki órabért számol?

2020. szept. 11. 21:41
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
91%
Van ilyen, egy rokonom is ilyet csinál. Bútor összeszerelés, csap csere, kép felfúrás, festés, stb. Olyan ezermester féle. Van kiszállási díja, meg fél óránként számolja az időt.
2020. szept. 11. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
6%

Milyen órabérre gondoltál,

20-30ezer/óra az jó?

2020. szept. 11. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

1 az nagyon jó, ő merrefelé dolgozik?

2, nem igazán, olyan emberi kb 3000/órára gondoltam elnézést hogy rá merészeltem emelni tekintetemet őszakiságod kommentjére :)

2020. szept. 11. 22:00
 4/15 anonim ***** válasza:
73%
1-es vagyok. Győrben van, azt hiszem 6000 a kiszállás, ebben van fél óra munka, utána meg 3000/fél óra.
2020. szept. 11. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Igen, a kiszállás az mindig plusz költség. Aszta, és ha egy nap 3 helyre kimegy másfél órára, akkor keresett 36.000 mínusz utazást, ha pl egy lakótelepre városrészre szakosodott valaki akkor utazás sincs sok... Sziasztok elmentem szerszámokat venni, felcsapok én is szakinak :)
2020. szept. 11. 23:24
 6/15 A kérdező kommentje:
Ja éjjel van, akkor rendelek valami webáruházból :)
2020. szept. 11. 23:25
 7/15 anonim ***** válasza:
62%
2020. szept. 11. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
62%
2020. szept. 11. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Nem tudom miért jobb az órabér. Ilyen órabérek mellett nem jössz ki olcsóbban. Ha fix összegre àllapodsz neg nincs meglepetés. Ha 3000 fél óra akkor azzal se jársz jobban
2020. szept. 12. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
93%

Amatőrök és kezdők állapodnak meg órabérben! Nálad van egy feladat, amit meg kell csinálni és azért akarsz fizetni, hogy az el legyen végezve, ennek legyen egy ára, tudod az mennyibe kerül, ezt a feladat elvégzéséért kifizeted. Ha van egy feladat, amire felkérsz valakit, de az órabérét fizeted, akkor az hiába van megadva, hogy mennyi, akkor sem tudod, hogy az mennyibe fog kerülni! Annyit p.csöl el vele, amennyit akar (akár szándékosság nélkül, lehet az a típus, aki lassan dolgozik!) és még lehet sz-r is, ami majd a 2-3. nap kiderül, miután már kifizettél a semmiért rengeteg pénzt. Úgy a tiszta, ha elmondod mit akarsz, elmondják az mennyibe fog kerülni és slussz, ezt kifizeted, köszöntem, szevasz.

Ha egy nap 3 helyre kimegy, akkor keresett másfél óra alatt (plusz utazási idő, ugye!) 18 ezer forintot, mínusz utazás, mert a 6000-ben benne van fél óra munka, mint ahogy azt írta! És távolságok lehetnek egy kisvárosban is. Helyszínen látod csak meg, hogy a probléma megoldásához kell-e bármiféle anyag, ill. azon belül mi (mely típus alkatrészei) kellenek hozzá stb. Azért nyilván kell futni egy kört, az ismét költséggel jár mégpedig azért, mert ami téged és a szerszámokat viszi, annál van fenntartás, van kopás, azaz karbantartás stb. Ha van autód és nem új, akkor tudod, hogy mennyibe kerül az első hallásra talán kicsinek tűnő probléma is, s akkor számolj vele úgy, hogy munkaeszköz, azaz nem munkába visz csupán, adott helyre, majd onnan haza, hanem változó munkavégzés helyére. A szerszámok, a gépek, amiket használsz, azok sem örökösek, elromolhat, szükség van legalább egy tartalékra, amíg az szervizben van. A szerviz költséggel jár, ha javíthatatlan az meg nagy költséggel jár. A kopóeszközök bizonyos időközönként cserére szorulnak stb. stb.


Azta! Ez nem így működik, hogy vagy szerszámmal és egy autóval az idők végezetéig, autó esetén benzinköltséggel számolva, szerszám esetén egyszeri beruházással számolva. Munkából élő embert láttál már kigurulni elit, gazdag környékről? Szóval, hogy úgy eltudod képzelni, hogy a 400m2-es házából természetvédelmi területen kigördül valamiféle lerúgott autóval, amit csak munkára használ, de közben a garázsban ott van az, amivel meg mutatkozni szokott, és elpályázik reggel 6-kor, hogy kicseréljen mondjuk egy WC tartályt, hármat be is vállal aznapra, aztán elég is lesz mára... Ha meg tudod, hogy nem így van, akkor tudnod kéne, hogy ez az összeg nem sok! Ha az volna, mutatkozna!

S ha nálad ez így működik, hogy pár szerszám hiányzik a feladathoz, azaz a készség, tudás megvan annak elvégzéséhez, akkor a többséghez képest sokkal szerencsésebb a helyzeted!!! Miért nem veszel szerszámot a feladathoz és csinálod meg magad? Egy nap 24 órából áll, gondolom én nem dolgozol mind a 24 órában és merem feltételezni szabadnapod is van legalább 1-2 egy hónapban. Értem én, hogy nem tudod kifizetni a szakit és ebben abszolút együtt érző tudok lenni, mert én sem! Megcsinálom magam! Amikor van időm rá, de tudom, hogy nem sok, amit kér! Nem azt sokallom! Annyit keresek én is, amennyit Ő kér, ha többet keresnék, akkor nyilván fizetném!

2020. szept. 12. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!