Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Vályogfalban hogy tudnánk...

Csika22 kérdése:

Vályogfalban hogy tudnánk kivágni a kályhacső kivezető lyukat?

Figyelt kérdés

2020. szept. 27. 19:51
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Ütvefúróval. Legalábbis mi azzal csináltuk. 50 centis vályogfal.
2020. szept. 27. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
78%
Őőő nem értem a kérdést, hát az a lyuk a kéménybe csatlakozik, nem? Annak meg kell lennie valahol, vagy ti akartok egy lyukat a falba vágni,mert azért az nem így működik,hogy szétverem a falat és kidugom a csövet.
2020. szept. 27. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
82%
Epits kéményt
2020. szept. 27. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
48%
Sok hülyeség... Én 20cm átmérőjű földfúróval csináltam meg kb. 10 perc alatt. Simán kilehet velefúrni!60cm falba.
2020. szept. 28. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

4-esnek igaza van. Én is fúrtam már földfúróval, de előtte kőzetfúróval csináltam egy vezető lyukat, hogy pontosabb legyen.

A másik lehetőség, hogy egy vékony kőzetfúróval körbefúrod a kontúrját, aztán kiütögeted egy vésővel.

A harmadik lehetőség, hogy csinálsz egy vékony lyukat, amibe belefér egy nem túl széles fűrészlap, és körbefűrészeled a kontúrja mellett.

Negyedik megoldás, ha van pluszban ugyanolyan, vagy kicsit vastagabb kályhacsöved, nem baj, ha rozsdás vagy használt. Fogakat reszelsz körben az egyik végébe, kicsit kihajlítod őket, aztán forgatva ezzel a csővel fúrod ki.

2020. szept. 30. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Adjátok csak az életveszélyes,hülye tanácsokat neki. Putris emberek szoktak a falba lyukat vágni,kérdező építess kéményt,semmi értelme a többinek. A lyuk mellett bejön a hideg,meg is fagyhatsz,a füst is visszajöhet simán. Hol van az eredeti kémény,azt minden házra épitenek,a vályogrs is 50 évvel ezelőttire is.
2020. okt. 2. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

6-os.


Mi érdek fűz ahhoz, hogy kéményt építsen, hogy ennyire szorgalmazod?


Nem ismered a helyszínt, honnan veszed, hogy nem ésszerűbb és olcsóbb a falon kivezetett füstcső? Amikor a gázkazánt szereltettem, én is a garázs oldalfalát fúrtam át, mert ez volt célszerű. Elfogadták, bekötötték. Pedig van 2 bélelt kéményem is plusz egy szellőzőcső, amit szükség esetén kis átalakítással kéménynek is lehetne használni. Ami a hideget illeti, nem hallottál még a kőzet vagy üveggyapotról, ami hőálló és kitűnő hőszigetelő?

2020. okt. 3. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!