Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Napelem csak akkor érdemes...

Napelem csak akkor érdemes telepíteni ha a hálózatba be tudom táplálni ? Családi házat aggregátorral lehet üzemeltetni ? Van akkora tudású aggregát ami elégséges a ház működéséhez ?

Figyelt kérdés
Kíváncsi
2020. okt. 9. 06:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
89%

"Napelem csak akkor érdemes telepíteni ha a hálózatba be tudom táplálni ?"

Jelenleg igen.


"Családi házat aggregátorral lehet üzemeltetni ?"

Nem tilos.


"Van akkora tudású aggregát ami elégséges a ház működéséhez ?"

Van.

2020. okt. 9. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
0%

A kérdésedből azt feltételezem, hogy a hálózattól függetleníteni akarod a családi házad áramellátását. Ehhez egy aggregát és egy megfelelően méretezett napelem sziget üzemben elegendő lehet, ha nincs folyamatos nagy fogyasztód a házban.

Továbbá tudni kell, hogy a szolgáltató csak az általad felhasznált energia felét vásárolja vissza kedvezményes tarifával. Így sokan beleütköznek abba, hogy teljesen fölöslegesen tesznek fel a házra 10-15 m^2 napelemet, mivel mire a szolgáltató által biztosított feltételekkel visszahozza az árát, sok idő, 17-20 év is lehet. Optimális méretezés esetében ~12 év a megtérülés ideje. Sziget üzemben ezen lehet csökkenteni, plusz az akkumulátorok ára majdnem kijön a hálózatra szinkronizáló inverter felárából (a nem szinkronizáló inverterhez képest).

2020. okt. 9. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Igazából arra voltam kíváncsi hogy ön magában a napelem életképes dolog lenne megkaptam a választ és az a nem .

Van otthon ipari áramom is amit használok de ahhoz nem hinném hogy jó a napelem ?

Aggregátor szinten viszem tovább az érdeklődésemet .

Mert meguntam a villanyszámlán szereplő költségeket hálózat használat, karbantartási munkák stb.

2020. okt. 9. 12:48
 4/13 anonim ***** válasza:

"Aggregátor szinten viszem tovább az érdeklődésemet .

Mert meguntam a villanyszámlán szereplő költségeket hálózat használat, karbantartási munkák stb"

Mindennel együtt elképzelhető, hogy egy nagyságrenddel drágábban fogsz kijönni áramfejlesztővel, mint hálózatról.

2020. okt. 9. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

"Napelem csak akkor érdemes telepíteni ha a hálózatba be tudom táplálni ?"


Sajnos már akkor sem.



"Családi házat aggregátorral lehet üzemeltetni ?"


Szükségáramforrásként lehet, ha szabályosan van kiépítve, de nem gazdaságos. Állandóra kötve nemhinném, hogy adnának rá lakhatási engedélyt és környezetszennyező volta miatt, szerintem hamar feljelentenének.



"Van akkora tudású aggregát ami elégséges a ház működéséhez ?"


Még nagyobb is van. Határ az ég!

2020. okt. 9. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Minap néztem egy tanyát ezután jutott eszembe hogy régen itt az emberek áram nélkül éltek .

Rájöttem az áram csak egy lételem de nem létfontosságú elem .

2020. okt. 10. 08:41
 7/13 anonim ***** válasza:

Részben van igazad.

Éltem olyan házban (80-as évek közepén) ahol nem volt bekötve.

Nem mondom, hogy nem lehetett kiirni, de más volt a lehetőség, az igény.

2020. okt. 10. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Egy megfelelő volumenű és minőségű életmódváltás esetén, egy sziget üzemű napelem egy aggregáttal elegendő lehet a megélhetéshez. Gondolok itt az életmódváltás alatt, hogy a nagy háztartási villamos fogyasztók (hajszárító, mikró, porszívó, mindenféle elektromos fűtőtest, mosógép, mosogatógép, villanytűzhely, stb.) és a kis áramú fogyasztók napi szintű, több órás használatának (TV, laptop, világítás) teljes mellőzése. Nyilván lehet alternatív, arany középutakat keresni. Pl. mosni nem heti 2-3 alkalommal, csak 1-2 hetente egyszer a súlyosan szennyezett ruhákat, illetve fehérneműt. Csökkenteni a lakásban a szőnyeggel borított felületeket, parkettát-követ lehet söpörni vagy/és felmosni. Én nem szeretek porszívózni, hangos, a kábellel is "trükközni" kell, ezért hanyagoltam a porszívózást, inkább csak söpörtem. Év elején vettem egy Milwaukee akkus kézi porszívót, kb. fele olyan gyorsan kiporszívózok vele, mint a hálózatival, nincs kábel, nem olyan hangos, közel ugyan úgy szív mint a hálózati. Egy 18V/9Ah akkuval 3x kiporszívózom alaposan a komplett lakást. 162Wh az akku kapacitása, a töltési veszteséggel számoljunk 200Wh-val. Az kb. 1/8-a annak az energiának, mint amit a hálózati gép elhasznál 3 alapos porszívózással. Világítást le kell cserélni LED-re, bár az én szememet bántja a LED, akit nem zavar annak mindegy. Asztali számítógépet ki kell iktatni, lehet helyette laptopot használni. Azt pedig a telefonnal együtt el tudod vinni magaddal pl. munkahelyre, ott feltöltöd, egy jó akkuval kiszolgálja az otthoni igényeidet. TV-ből nem kell 120-150 cm-es képátló, kompromisszumot kell kötni, és 80-100cm-re csökkenteni. De akár teljesen ki is lehet iktatni a TV-t, én is elvoltam nélküle 7 évig. Fűtést meleg vizet és főzést gázzal kell megoldani. Egy ilyen drasztikusan lecsökkentett igényt ki lehet elégíteni napelemmel ha van puffer, ha pedig rá akarsz tölteni az akkupakkra vagy nagy fogyasztót akarsz üzemeltetni, ott van az aggregát. 2-3 hetente berittyenteni fél-egy órát szerintem senkit sem zavar pl. külvárosi környezetben. Nyilván tudatos tervezést, optimalizálást igényel, de nem tartom kivitelezhetetlennek. Az biztos hogy bőven komfortzónán kívüli odafigyelésre van szükség, nagyon el vagyunk kényelmesedve (generikusan értem a társadalomra).
2020. okt. 10. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Azért belegondolva, mi lenne, ha nem lenne áram...


Hamar a középkorban találnánk magunkat.

2020. okt. 10. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
76%

Van áramod?

És úgy gondolod, hogy Paks helyett te otthon aggregátorról, gázolajjal olcsóbban állítod elő az áramot, mint amennyiért az áramszolgáltatód adja?

Elárulom neked, hogy a jövedéki adós gázolajjal minimum háromszor annyiba kerül áramot termelni, mint amennyiért a szolgáltatótól veszed!

És a nyolcas kommentelővel egyet nem értve, aki sziget üzemben gondolkodik napelemmel kapcsolatban - az azt az egyszerű dolgot nem érti, hogy a nyári hosszú nappalokon termelt és hálózatba feltáplált sok áramot fogom majd télen a ködös hónapokban elfogyasztani. Sziget üzemben nincs akkora akkupakkod, hogy 2 hetet kibírj... [Még 2 napot se...]

2020. okt. 10. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!