Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Würth vagy Bosch fúrógépet?

Würth vagy Bosch fúrógépet?

Figyelt kérdés
Szeretnék vásárolni egy kis ütvefúrót a ház körüli barkácsmunkákhoz. Egy kis teljesítményű fúrógép nekem elegendő is lenne, a következő modelleket szemelgetem: Bosch GSB 13 vagy 1300, Würth EDI 13k. De azt hallottam, hogy a Bosch gyártja a Würth elektromos gépeit, tehát elvileg ugyanaz a két gép belülről? Vagy valami minőségbeli eltérés?

#würth edi 13 #gsb 13 #gsb 1300
2020. okt. 17. 10:11
 1/9 anonim ***** válasza:
20%
Kék Bosh az ipari. A zöld ugyanolyan hobbi, mint Würth
2020. okt. 17. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Fantom83 ***** válasza:
19%

Hikoki miért nem felel meg az elvárásoknak?

Az ha nagyobb teljesítményű az elvárásoktól,soha nem baj.

Egy fúrót mindenre is lehet használni,a fúrástól a csavar behajtáson át,a falfesték zsákos beton keverésig.

2020. okt. 17. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

#2 azért hülyeséget ne beszéljél.

Egy 500-600W-os mezei fúrógéppel betont nem igazán kell keverni, mert vagy a tokmány szakad szét benne, vagy a motorja ég le előbb-utóbb.

2020. okt. 17. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
65%
Würth barkács gép? Ez érdekes. A Würth gépei csak ipari használatra vannak.
2020. okt. 17. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Fantom83 ***** válasza:
0%

3/4

Érdekes,mert emlékeim szerint,amikor külföldön voltam,és anyám csináltatta a ruhaszárító oszlopokat,zsákos betont használtak,keverőszárral,és az én öreg Bosch fúrómmal keverték,egyszerre egy vödörnyit.

Persze lehet h csak én emlékszek rosszul...

2020. okt. 17. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:

Én elég közel vagyok a BOSCH gépekhez nap mint nap, én egy Uneo-t ajánlok neked. Ez fúrni, vésni, fába, vasba, betonba tud. A legerősebb zöld gép, néhány kék is megirigyli. Hidd el nem fogod megbánni ha megveszed.


A Würth, Berner és BTI termékek között csak néhány beszúrófűrész, excentercsiszoló és multigép készül ezen cégek kinézetei alapján. Ez úgy működik hogy a Würth megvette a Bosch licenszét és a saját neve alatt adja ki a Bosch terméket. Kvázi egy Bosch gép csak nem kék/zöld házban hanem feketében Würth felirattal az oldalán.

2020. okt. 19. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
55%

1. Hú, de sok mellébeszélyességi pótlékot kellene fizetni a kedves válaszadók részére..

2. A kérdésére várt a kérdező valami érdemlegeset.

3. Igen a Bosch gyártja konkrétan ezt a gépet a Würth-nek.. (Nem vett meg senki semmilyen licenszet)

4. Igen van közte kicsi különbség a Würth-ös javára.

5. Az miért van hogy az előttem írt hat válasz mindegyike tartalmaz valami blődséget ? Kivéve a Fantom83 ötös válaszát, mert ő igenis jól emlékszik.(persze a kérdező csak a jelzett kettőről kért összehasonlítást a Hikoki (Hitachi)-ról nem.

6. A hatos válaszadó pedig nem áll elég közel a Bosch gépekhez, úgy látszik.

7. Lehet lepontozni engem, de igazából az lenne a jó, ha csak az válaszolna egyes kérdésekre, aki tudja, érti, hogy pontosan miről is szólt a kérdés, valamint tényleges választ is tud rá adni..

2020. okt. 22. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A 6-os csak viccelt ?
2020. okt. 22. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
A Hikoki nekem valahogy nem szimpatikus, ezért esett ki a körből. Egyik ismerősöm mondta , akinek GSB 13-asa van, hogy a tokmánytengelyén nincsen csapágy, csak valami perselyféle, bődület nagyot löttyen a tokmány. Nem tudom hogy a Würthös is ilyen-e, ezért tettem fel a kérdést?! Ha igen, akkor nem veszem meg.
2020. okt. 22. 20:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!