Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Állandóan elduguló wc-vel mit...

Állandóan elduguló wc-vel mit lehet kezdeni?!

Figyelt kérdés

Mar 3 eve,hogy küzdünk vele. Előszor hívtunk szippantost, o kiszivatta. Azután se lett jobb. A férjem itthon savazza,de nem érti meg,hogy az csak halottnak a csók. Állandóan pumpálni kell! Mar a wcpapir se megy le,nemhogy mas(wcpapiron kivul semmi sincs beledobálva). Ciki ha valaki elkeretozik wc-re!

A férjem nem egy szaki plusz Tologatja a megjavitast. Eszméletlen tutyimutyi. Mindent odáz es varja a csodát. Mindig azzal jon hogy majd o megoldja. Persze nem tudja! Raadasul honapokbol évek lesznek míg nekiáll.


Van szerintetek erre megoldás??

En javasoltam,hogy vegyünk uj wc-t hatha azzal megszunik a gond,mert laikusként gondolom,hogy mar öreg a wc es tul sok a lerakodas benne amin a helyi vizkovezes nem segít. De javítsatok ki,ha rosszul latom es ti tudnatok valamit kezdeni vele!

Van ertelme kísérletezni? Mi legyen?



2020. okt. 18. 14:18
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Koszonom a Ket utolsónak! Nagyon jo,hogy adtátok ezt a tippet! Koszonom szépen!
2020. okt. 18. 18:15
 12/17 anonim ***** válasza:
Szívesen.
2020. okt. 18. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
79%
Egy ún. csőgörénnyel (ára kb. 1500 Ft) még a 6-éves gyerek is megoldja, ha megmutatják neki, hogyan tekerje. Aki nem ismeri: pár méter hosszú több acélszálból csavart huzal, aminek a kotró vége speciálisan van kiképezve, a másik végén egy kallantyút kell tekerni (mint a hús-, diódaráló esetében és egyre mélyebbre tolni tekerés közben.
2020. okt. 18. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Családi házban nekünk több méternyi csatornavezetéket fel kellett ásni a háztól elindulva az utca felé és kicserélni a csöveket, ott volt a probléma.

Duguláselhárítót hívtunk, gyorsan kész lett.

2020. okt. 20. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Nekem is eldugult az illatosító kosártól. Rugalmas sodrott kábelt kötöztem a kerti slagra,a kinti2 tisztító felálláson megnyomattam vízzel,és azóta semmi probléma.De nálatok lehet minden,lerakódás is nagyon le tudja szűkíteni,el is zárni a lefolyást.
2020. okt. 22. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
15-ös vagyok továbbra is.Ismerni kelene a körülményeiteket a probléma megoldásához. Valóstínűsítem kertes,ill. magánházban éltek.Én utljára venném a wc kagyló cserét. A szennyvíz csövek állapotáról kellene meggyőzödni először!Pl.előfordalhat rajta repedés,törés,lejtés megváltozása valami oknál fogva,pl.egy fa,vagy ilyesmi gyökérzete.5éve vettünk egy régebbi kertes házat,ahol hasonló bajaink voltak.Feltártam a szennyvizvezetéket,meg volt reccsenve több helyen is és bemosódva főlddel,sárral.Utóbb kiderült,egy fa volt a közvetlen közelében,amit előttünk már kivágtak. Mint írták,kamerás vizsgálat kell,ha ez a slagos megoldás nem segít.Vagy nem észveszejtő összegért csőgörény,ha rendben van a rendszer
2020. okt. 22. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

Igen, családi házban lakunk.

Koszonom mindenkinek a korrekt, segítő valaszokat!

Beszéltem vele nagynehezen, es azt mondta egy jo honap múlva majd neki all(persze kulso segítséget nem akar “egyelore”). Kíváncsian varom,hogy megoldódik-e vegre ez a nagy gond!

Hagyok itt pár sort, hogy mi volt a probléma forrása, amint tul vagyunk rajta. Koszonom meg egyszer!

2020. okt. 25. 20:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!