Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Felsőmaróra létezhet ilyen fej?

Felsőmaróra létezhet ilyen fej?

Figyelt kérdés

Hali. az lenne a problémám, hogy nem találok megfelelő fejet.

Akác fákba fúrunk nagy mennyiségben 45 mm széles és kb másfél centi mély lukakat. állványos nagy fúrógéppel. Eddig a sima dugófúró - forstner fúró fejeket használtuk, de a friss akác kinyirja őket. Csináltattam keményebb anyagból is fúrófejeket, de könnyen megég és kimegy az éle.

Létezhet, hogy van valami ilyen fej pl felsőmaróra. Vagy ha nem is ilyen széles csak kisebb valamivel. Ilyen marófejek vannak esetleg. Nem vagyk jártas asztalos szakmában igy lövésem sincs, hogy van e ilyen de guglis keresések alapján nem jutottam eredményre még.



2020. nov. 8. 14:10
 1/5 A kérdező kommentje:
... vagy értelmesebb ötlet volna forstner fejeket csináltatni cserélhető vidiás élekkel ?
2020. nov. 8. 14:12
 2/5 anonim ***** válasza:
Lehet kapni keményfémlapkás forstner fúrót is.
2020. nov. 8. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Felsőmaróval ugyanez lenne a probléma, jó minőségű vídiás fúró a legjobb megoldás.
2020. nov. 8. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Akkor azt mondod, hogy a keményfémlapkás elég tartós lehet.?.

az élezhető?

vettem én tavaly olyat maire azt mondták, hogy tartós lesz éééés háát nem igazán az. asszem 7ezer ft volt

2020. nov. 8. 15:29
 5/5 Noren1989 ***** válasza:

Én egy felsőmarót nem kínoznék ezzel. Alapvetően sokkal kisebb szerszàmokra talàltàk ki a javàt, amihez a magas fordulatszàm dukàl.


A te melódhoz egy nagyobb nyomatékú, lassú gép illene.

2020. nov. 9. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!