Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Szerintetek is érdemes benzine...

Szerintetek is érdemes benzinesről elektromos láncfűrészre váltanom? Milyen olcsó (kb. 20.000 Ft) elektromos láncfűrészt ajánlotok?

Figyelt kérdés

Hétvégente tudok kertrendezéssel foglalkozni. Ma volt kb. 3 órám kertészkedni, ebből elment kb. 2 óra arra, hogy hozzak benzint, bekeverjem, beindítsam és beállítsam a benzines fűrészt, hogy legyen alapjárat, és ne álljon le. Ráadásul már öreg szegény, a karbit is fel kellene újítani.


Szóval eldöntöttem, hogy a kertben lévő kb. 25 gyümölcsfa gondozására, és az ebből származó nyesedék tűzifának feldarabolására jó lesz nekem egy elektromos fűrész. Más faanyagot nem veszek tűzifának, csak a kertből származót használom el.

Áram van a közelben. A régi benzines gép sem egy erőgép, csak 38ccm és 1.4kW teljesítményű.


Milyen márkát ajánlotok? Kb. 20.000 Forintot szánnék rá. Többet azért nem, mert sokat lopnak a környékünkön, nem örülnék, ha egy Makitát vinnének el. A Fieldmann és a Hyundai gépei között vacillálok ebben a kategóriában, kb. 1.8kW-os kivitelben, 35 cm lánchosszal.


2020. nov. 21. 18:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Hyundai gépei sajnos gagyik lettek az utóbbi időben.

Kb ugyan olyan szarok mint a Strausz.

Mást válassz!

2020. nov. 21. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Fantom83 ***** válasza:
100%

Egyet értek az előttem szólóval.

20.000-ért csodát ne várj,ezért azt mondom próbáld meg a Hecht-márkát.

Állítólag jól átgondolt gépek.

2020. nov. 21. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
77%
Nekem egy 15 éves elektromos ALKO-m van, még bírja pedig csak 10ezer körül volt az ára.
2020. nov. 21. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
93%
3. 15 éve lehet hogy 10 ezer volt, de az manapság már 30 ért se biztos, h megkapod. Hyundai elég gagyi lett ahogy néztem, mintha spórolnának az anyagból is. Nagyon műanyag az összes, ilyen árkategóriában max gally vágásra alkalmast kapsz, de most érdemes nézegetni, minden akciós meg black friday.
2020. nov. 21. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Okés, akkor menjünk el 30.000 Forintig.


Van Black and Decker CS1835 24.990 Forintért, 35 cm-es lánccal, vagy Bosch Ake 30s 27.990 Forintért, 30 centis lánccal.


Amúgy Al-Ko-t is szívesen vennék, az EKS2000-35 egész masszívnak tűnik, most 29.900 Forintért van.

Régen a Skil cuccaim is sokáig tartottak, "sajnos" most csak 18.000 Forint körüli gépet látok tőlük.


Idén vettem már egy B&D sarokcsiszolót, az nagyon bevált, a zöld Bosch cuccokkal csak rosszul jártam eddig.

2020. nov. 21. 21:37
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Makita elektromos láncfűrészei nagyon jók. Évek óta használjuk probléma nélkül.
2020. nov. 21. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
16%
És ha esik az eső?... szerintem elektromosat hülyeség venni. Egy középkategoriás benzines, aztán havonta egyszer be kell indítani, valahogy az én fűrészeimen évek ota nem kell állítgatnom semmit soha, max láncot élezni...
2020. nov. 23. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Fantom83 ***** válasza:
0%

Én se váltanék elektromosra,a kábellel való kínlódás miatt,meg azért sem mert egy Flinke(ami nálam 3. éve jól szerepel a ház körül) most 15.090Ft.

A kérdező 30.000-et szánna az elektromosra,újonnan.

30.180Ft+szállítás-ból már két benzines simán kijönne...


De a kérdés második feléből nagyon úgy néz ki,h a kérdező mindenképpen elektromosat akar.

2020. nov. 23. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Én is elektromosat akartam elősször, hasonló munkára, ezért vettem egy hecht 2250est, ami egy fasza kis gép... aztán annyiszor húzta keresztbe a számításomat a csöpörésző eső, hogy vettem inkább benzinest, azzal nem vág agyon az áram.
2020. nov. 24. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Aki szeretné elkerülni a baleseteket, az esőben nem fűrészel semmivel sem.


A mobil FI relé is régi találmány.

[link]

2020. nov. 24. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!