Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » A mosógép elvezető csövéből...

A mosógép elvezető csövéből túl rövid rész lóg ki a falból, így nem illeszkedik jól a bekötő?

Figyelt kérdés

Így néz ki jelenleg az elvezető cső vége:

[link]


És sajnos nem tudom kintebb húzni.


Egy ilyet javasoltak a boltban:

[link]


De ezzel sajnos ugyanúgy visszafolyik a víz, sőt, rosszabb, mintha csak közvetlenül a csőbe raknám a mosógép csövét.


Sejtésem szerint azért, mert a falban lévő cső rövidsége miatt nem tudtam teljesen rácsavarni a bekötőt, amitől pedig nem illeszkedik tökéletesen.


Mit tehetnék ez esetben?


Találtam egy ilyet, ami rendelkezik visszafolyás gátlóval:


[link]


Vajon az én problémámat is megoldaná ez, vagy ezzel se lennék előrébb, mert túl rövid a cső?


Előre is köszi! :)



2020. nov. 28. 15:18
 1/7 anonim ***** válasza:
69%

Mosógép szifon kell. Az elzárja a csatornaszagot

[link]

Az egyenes rész a fali csőbemegy, másikra a mosógép kifolyó.

Mosógépnek ez a csatlakozása, olyan hülyeségeket hogy tudtak ajánlani

2020. nov. 28. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
45%

1.leveszed a króm borítást a falról igy hosszabb lesz a menet rá tudod tekerni a hollandit.

2.bele erőszakolod a cső végét a kiálló csonkba és szigetelőszalaggal erősen körbe tekered.

2020. nov. 28. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Az elsőnek he nem értesz hozzá hülyeségeket ne tanácsoljál.

Ami a képen van az falsík alatti mosógép szifon.

2020. nov. 28. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ahogy a hármas írja, csak érdekesen lett felszerelve. Ugyanis ide kéne jönni egy szorítógyűrűnek, ami a borítást tartja, majd a pipának, amibe megy a mosógép csöve. Vagy nagyon kellett a hely, és meg akarták spórolni azt a kis gyűrűnyi helyet is, vagy el lett szabva, vagy nem értette hogy működik, aki telepítette.


Ha a meglévő csonkod menete jó, akkor annyit tudsz tenni, hogy kiveszed a tömítést belőle, és vagy egy vastagabbra cseréled (esetleg duplázod), hogy jól zárjon, vagy elkezdesz a hollandiból lecsiszolni, hogy ne feküdjön fel a takarólemezre, mielőtt tömítene.


[link]


Csak hogy értsd, hogy is kellene kinéznie

2020. nov. 28. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én...mondom én úgy csinálnám meg,hogy az elsőként linkeltnek a hollandijából leköszörülnék 2~3 mm-t,egészen addig,amíg a hollandi aljában lévő tömítő gyűrű rendesen hozzá nem "ér" a fali kivezetéshez,illetve le nem tömíti.

Esetleg tennék a hollandiba még egy tömítést....

2020. nov. 28. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én tennék rá egy ilyet és utána már mehet a hollanderes mosógép bekötő cső.


[link]

2020. nov. 29. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Jó lehet,-ha eggyel nagyobb. 1 colos kell!
2020. nov. 29. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!