Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hány BAR nyomás van egy...

Hány BAR nyomás van egy 20kg-os CO2 palackban teli állapotban?

Figyelt kérdés

2021. jan. 19. 10:31
 1/6 anonim ***** válasza:
150 bar
2021. jan. 19. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ez hőmérséklet függő. A Co palacknál nem a nyomás számít, hanem a benne lévő töltet súlya. A nyomás 20 kilónál is ugyanannyi mint 1 kilónál.
2021. jan. 19. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Értem,de eddíg mindíg olyan reduktorom volt,ami nem mutatott palacknyomást. Most vettem egyet és +2'C foknál 30BAR-t mutatott. Nagyjából így tudom,hogy a teljes töltet 20%-a van még a palackban kb. Köszönöm a segítséget
2021. jan. 19. 18:17
 4/6 anonim ***** válasza:

A nyomásból nem tudod megállapítani a palack töltöttségi fokát. A Co olyan mint a Pb palack, folyékony állapotban van benne a gáz és amíg el nem fogy, addig egyforma a nyomás.

Hidegben egy tele palack is mutathat 20-30 bar nyomást, melegben pedig egy negyedig lévő vagy majdnem üres is akár 60-at.

Csak mérleggel lehet a pontos mennyiséget, illetve a töltöttségi fokát megmondani. Egy sima szobamérleggel megmérhető. A kapott eredményből kivonod a palack üres súlyát (bele van ütve) és már tudod is a benne lévő gáz mennyiségét.

2021. jan. 19. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszönöm,akkor hiába vettem palacknyomásmérővel ellátott reduktort. Az acetilénnél és az oxigénnél azért lehetett tudni,de mikor ezt a co2 hegesztőt vettem,akkor úgy használtam,hogy amikor kifogyott,akkor csere. Na mindegy. Azt tudjátok,hogyha lejárt a palack próbája,akkor úgyanúgy ki tudom cserélni,vagy csak a gyártónál? Vagy megy áruházban is,csak felárral? 2017-ig volt érvényes a palack. Már nagyon ritkán hegesztek vele, 8 éve nálam van.
2021. jan. 20. 09:50
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen, a Co palackhoz nem kell palacknyomásmérő óra, mert nem sok szerepe van. Annyit lehet belőle tudni, hogy amikor munka közben elindul a nyomás lefelé, akkor már majdnem üres.

Viszont egy ilyen reduktor jó a Corgonhoz és az Argonhoz is, ahol már pontosan látod rajta a palack töltöttségét.

A palackcsere helyfüggő. Nekem már volt olyan, hogy nem is nézték a próbát, máshol fizettem pár ezret pluszban, megint máshol pedig ki sem cserélték.

2021. jan. 20. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!