Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Benzin-olaj keverési arány...

Benzin-olaj keverési arány fűrészhez?

Figyelt kérdés
Bejáratáshoz 1 liter benzinhez 50ml olaj, bejáratás után pedig 1 literhez 35 ml olaj keverési arány jó?

2021. febr. 2. 01:39
 1/7 anonim válasza:
30%

Milyen fűrészhez?

Egyébként általában 2:50 szokott lenni az arány.

Legalábbis ezt javasolják, és mi be se jarattuk mert felesleges. Ha beinditod, kicsit vársz vele már használhatod is, persze nem ökör módjára, szép nyugodtan :)

2021. febr. 2. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Bejáratásra tényleg nincs szükség, az első 5l benzint 1:30-ba keverd, járasd 2 percig aztán óvatosan lehet vele dolgozni. Ha elfogyasztotta az 5l-t akkor átállsz 1:40/1:50-re, amit ír a használati. Én minden gépemhez 1:40-et használok, hiába lehetne a felénél 1:50-et használni.

És a legfontosabb, SZINTETIKUS motorolaj!

2021. febr. 2. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, milyen fűrészed van, de én nem spórolnám meg a bejáratást. Főleg, ha piacos fűrész.

1:30 fullszintetikus keverékkel egy üzemórát érdemes járatni úgy, hogy kb. maximum 3/4 fordulaton, jó éles lánccal kijáratsz egy tankot. Hagyod kihűlni a motort, utána újra egy tank ugyanígy, amíg megvan az üzemóra. MEglátszik a teljesítményen később, ha nem hagyod ki a bejáratást. Utána csak 1:40-nel érdemes használni, de akkor már illik pörgetni rendesen. Egy szerelő mondta egyszer, hogy ha be van járatva a kétütemű motor és rendesen pörgetik, 1:40-es keverékkel nem fog kokszosodni ásványi olajjal sem.

2021. febr. 2. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
73%
Bocs, visszaolvastam az előző írásom, és nem voltam egyértelmű. Tehát a bejáratást úgy értem, hogy dolgozol vele, nem csak üresben járatod a kertipadon ülve...XD
2021. febr. 2. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Bár nem piacos, de egy olcsóbb kínai fűrész, vásárlói vélemények alapján nem a legalja minőség - használható is valamire.

Nyílván a bejáratás alatt nem azt értettem hogy fellógatom a legközelebbi faágra és hagyom járni, hanem kb. 15 perc alapjáraton míg megismerkednek egymással az alkatrészek (:D), aztán kis terheléssel - apránként növelve a fordulatot bejáratódik.

2021. febr. 2. 12:29
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen, így jó a "bejáratás", külön nem kell. Illetve, én azért szoktam az új gépeimet 5-10 percig üresben járatni, de ennél tovább nem.

Nem kaptál gépkönyvet, és nincs ráírva a tankra v. tanksapkára, hogy milyen keverék kell hozzá?

Az olcsóbb kínai gépekhez mindenhol 25-ös keveréket írnak. Ha rákeresel a neten a típusra, szerintem a tiédnél is ezt találod. Ami ugye azt jelenti, hogy 1 liter = 1000 ml, ezt elosztod 25-tel, vagyis 40 ml-t teszel egy literhez. Az ajánlott töménységeket nem hasból írják, hanem az egész tervezés és beállítás az alapján történik, hogy milyen töménységű benzinhez szánja a gyártó.

Annyit lehet tenni, hogy ha már sokat járattad, egy év után ráállhatsz a 33-asra. Ennél hígabbat kínaihoz ne használj, mert gyorsan szétkopik. Lehetőleg fullszintetikust használj, ásványit véletlenül se. Pl. ez százszor különb, mint a piros ásványi Stihl, a minősítésekből látni, mindenből a legmagasabbat kapta:

[link]

2021. febr. 2. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Stihl és hasonló gépeknél 1:50-es keveréket használunk, jó minőségű olajjal. Bejáratásnál is 1:50-et kapott, és nem járattam egy helyben, mert az nem jó, hanem fokozatosan használtuk pár perc pöfögtetés után.

Kínai noname fűkaszát pedig 1:30-1:35ös keverékkel használtam. 1:25-öt sokan javasolták, de az úgy sem menti meg a szar gépet, csak füstölt tőle, mint állat, ezzel lerakódásokat okozva mindenütt.

2021. febr. 3. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!