Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Kell valamivel fixálni a...

Kell valamivel fixálni a porcelánra felvitt akrilfestéket?

Figyelt kérdés
Több helyen van írva, hogy lehet akrillal üvegre/porcelánra festeni, azonban nekem könnyedén "lekaparható". Már egy enyhe karcolással lejön. Mivel lehet fixálni, ami nem teszi tönkre a már rászáradt művet?

2021. febr. 2. 23:35
 1/4 anonim ***** válasza:

Milyen akrillal festetted? És főleg: Mekkora felületen?

Mert ha csak valami kisebb tárgyat szeretnél, akkor ilyet keress akár neten, akár kreatív boltokban:

[link]

2021. febr. 3. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Tányérra festettem. Használtam korábban hasonló üvegfestéket, csak nagyon nem tudtam vele szépen dolgozni. Az akril bevált ilyen szempontból, csak könnyedén sérül a festmény.

Azért köszönöm szépen!

2021. febr. 3. 02:30
 3/4 anonim ***** válasza:

Hát pedig bármit írtak, nem érdemes tányérra akrillal festeni, mert mint látod, az egy vékony műanyag bevonatot, bőrt képez, ami az ilyen csúszós felületekről az első karcnál lejön. Szinte nem is a felületre tapad, inkább önmagához. Tehát max. arra jó, ha utána a falon lóg és hozzá sem érsz, csak lefújod róla a port. Ha dísztárgy, lakkozással lehet fixálni, de egy 5-10 év múlva az besárgul.

Kerámiafestéshez kerámiafestéket érdemes venni :) Az sem annyira tartós, mint a máz, amit ráégetnek, szóval inkább börgére jó szerintem, mint tányérra , de ott elég sokáig bírja, ha nem dörzsis szivaccsal van mosogatva. És sajnos az is kicsit folyósabb - lehet persze, márkától függ - , mint az akril, bár nem annyira, mint az üvegfesték.

2021. febr. 3. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Van még egy lehetőség. Nem tudom, milyen mintát szeretnél, de létezik kerámiához való decoupage lakk. Ha találsz valami szép szalvétát, vagy rizspapírt, akkor azzal tudod díszíteni. Ezt is le lehet lakkozni, van hozzávaló lakk. Persze, ahogy az előttem szóló írta, a lakk az évek alatt besárgul. De gondolom évek alatt meg is unhatod a mintát vagy megváltozik az ízlésed, stb.:)
2021. febr. 3. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!