Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Lehet szobában hegeszteni?

Lehet szobában hegeszteni?

Figyelt kérdés
Persze gondolom, lehetni lehet, de nem tudom, mennyire veszélyes a keletkező gázok/fémgőz miatt. Nincs rendes műhelyem, csak egy belvárosi szobám, nem tudom, érdemes-e oda venni hegesztőt. Erkély mondjuk van.

2021. febr. 6. 17:53
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Lehetni lehet, de szerintem rettentő tűzveszélyes, elég nagy füsttel is jár, és ha nem is hívják rád a tűzoltókat, akkor is minden bútorod be fogja venni a szagot. Valamint kérdéses, hogy a ház áramhálózata mennyire tolerálja a hegesztést, vagy nem-e vág tönkre valami elektronikus eszközt. Inkább bérelj valahol egy garázst, vagy valamelyik havernál hegeszd meg amit szeretnél.
2021. febr. 6. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Lakásban könnyen tüzet okozhat a szétfröcsögő vas beleég a járólapba is, meg órákig szellőztethetnél utána. Iszonyat porral jár, elszürkülnek a falak, stb.


Erkélyen ha van hely, és nincs a közelben éghető anyag, meg lehet csinálni egy egy kis dolgot. Ilyen célra egy kisebb inverteres hegesztőt érdemes venni, a hálózat bírni fogja.

2021. febr. 6. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Erkélyen meg az ablaküveg megy szét. Ha nem a hegesztéstől, akkor a sikítótól.
2021. febr. 6. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem véletlenül hegesztenek műhelyekben, garázsokban. Rettentő tűzveszélyes, és nem csak rád, hanem akár a szomszédaidra is. Belvárosi szobában hegeszteni, te jó isten...
2021. febr. 6. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

"csak egy belvárosi szobám"


Egy társasházban lévő albérleti szobádat szeretnéd felgyújtani??!

Nem semmi.

2021. febr. 6. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

A szerencsétlen tulaj csak a háziállatok bevitelét kötötte ki.

Az nem volt a bérleti szerződésben, hogy felgyújtani is tilos a lakást.

:)


A teraszról szanaszét repülő és mindent kiégető szikráknak meg minden lakó csak örülni fog a lent parkoló autók tulajdonosaival együtt.

A gyanútlan járókelőkről már nem is beszélve...

2021. febr. 6. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

5: Nem albérlet, de csak egy szoba, az tény. Nyilván a lakáson belül megoldanám a tűzvédelmet, minden éghetőt lefednék fémlemezzel, és semmi nem maradna elől, ami meggyulladhat. Amúgy most is inkább műhely a szoba, mint lakótér, szóval nem egy könyvekkel, iratokkal és fa bútorokkal telezsúfolt lakásról van szó.


De a füst miatt tényleg nem tűnik kivitelezhetőnek, meg 3 -nak igaza van, flexelni sem nagyon jó egy társasházban, még erkélyen sem. Csak hát nem nagyon van lehetőségem havi 30-40e -ért garázst bérelni, csak mert néha egy-két dolgot meg akarnék hegeszteni. Ilyenkor irigylem azokat, akik kertes házban laknak, vagy akiknek van saját garázsuk.


Sosem hegesztettem, ezért nem tudom, mivel jár, mennyire veszélyes, csak néha nagyon kellett volna egy-egy ötletem kivitelezéséhez vagy otthoni cuccokhoz. Videókon nézve pl. a MIG vagy TIG hegesztés nem jár annyi szikrázással, mint a pálcás. Azért nem tudom, mert élőben eddig csak pálcás hegesztést láttam.

2021. febr. 6. 19:41
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
A flexet awival se úszod meg. A szaga annak is jellegzetes lesz. Az már csak hab a tortán, hogy egy ipari palack az érdeklődőn ferdén ráakasztott fejpajzzsal mi cukorka háziállat lenne oda. Ha kezd fontos lenni (még ha összesen a belső indíttatás teszi is azzá), komolyan elgondolkodnék a kertesbe költözés lehetőségein. Az udvar egy kitüntetett részén jó időben jól el lehet flexelgetni meg bevont elektródázni, még ha nincs is műhelynek használható épületrész. Persze a szomszédok kímélése miatt ajánlott egy jó műhely, és még úgy is érdemes gondolni a kisgyermekek altatási idejére meg a tévé elé omló fáradtakra estefelé.
2021. febr. 6. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!