Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Felső konyhabútor rögzítéséhez...

Felső konyhabútor rögzítéséhez mekkora tipli és csavar ajánlott?

Figyelt kérdés

Viszonylag vékony a válaszfal, amire a bútor kerül, ezért egy réteg gipszkartonnal lesz megerősítve.

Ha ezzel megvagyunk, akkor kerül fel a bútor, de nem tudom hány csavart számoljak 1-1 szekrényhez, valamint mekkora tiplit és csavart használjak hozzá.


2021. febr. 10. 01:10
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Függ a fal anyagától a tipli típusa. Normál tiplinél szekrényenként 2db 10-es tipli állványcsavarral. A szekrényeket érdemes összefogatni egymással a pontos magasság miatt. Valamint így egy egységet képez, ahol a terhelés is osztódik.
2021. febr. 10. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
6cm-es beton panelfalról van szó, erre egy réteg gipszkarton fog kerülni.
2021. febr. 10. 21:24
 3/3 puritan ***** válasza:

A beton az bőven megbírja gipszkarton nélkül is.

Manapság a konyhaszekrények felszereléséhez egy kb.10-15cm-es lemezidomot adnak, amit fel kell szerelni tiplikkel a falra, és a konyhaszekrényt erre kell ráakasztani. Egy lemezre két egymás melletti szekrény kerül. A magasságát pedig a szekrényből belülről lehet állítani. Igy sokkal pontosabban egymás mellé lehet illeszteni a szekrényeket.

Én tavaly nyáron szereltem fel konyhaszekrényt az említett módszerrel, és egy lemezkéhez négy db 10-es tiplit használtam, 5x70-es pozdorjacsavarral. Igaz vakolt téglafal volt nem beton. Eddig még nem szakadt le, pedig némelyik szekrény alaposan meg van rakva tányérokkal...

2021. febr. 10. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!