Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Ha a gázláng a tűzhelyen...

Ha a gázláng a tűzhelyen percekig erősen narancssárgán vibrál, mire utal?

Figyelt kérdés

Tele gázpalack esetén nagylángon az egyik gázrózsa erősen narancs színben villódzott, míg a másik a szokásos kékben. Kb 5 perc múlva már mindkettő a normál, szokásos kékben világított. (Amikor nem volt tele a palac, hónapokon át sem tapasztaltam ilyet, csupán néha.)


Mi az oka, és utal-e gondra?


Olvastam hasonló kérdésre válaszokat, de egyrészt egymásnak ellentmondtak ott, másrészt ott vezetékes gáz volt a kérdést, az enyém meg palackos.


Lehetséges, hogy csak arról van szó, netán a tele gázpalack tartalmaz némi selejt anyagot, és az első használati percekben ezek is távoznak, és semmi gond nincs?



2021. febr. 19. 20:11
 1/9 A kérdező kommentje:
Komoly válaszokat várok. Mondom, olvastam már a témában tudományos válaszokat hasonló kérdésben, azonban nem pont erre.
2021. febr. 19. 20:15
 2/9 anonim ***** válasza:
52%

Pénz áll a házhoz.


Na jó, ismételjünk általános iskolai kémiát! Mitől jön létre a láng elszíneződése? Ma még utoljára lehet google keresést használni a megoldáshoz!

2021. febr. 19. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Valaki Nátriumot említett. Egyébként javaslod, hogy pereljem be utólag a fizika és kémia tanáraimat? Mert nagy ívben tojtak ránk. Sajnos.


Ettől függetlenül furcsállom, hogy csak az első percekben narancs színű, aztán egy órán át már kék, meg amíg ne mvolt tele a palack, kék szokott lenni.

2021. febr. 19. 20:24
 4/9 anonim ***** válasza:
54%
Szar a gaz. Ez a vezetékesnél is előfordul.
2021. febr. 19. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
56%
Hogy ha kék szín mellett sárga is megjelenik akkor az azt jelenti, hogy levegő került a rendszerbe. Így nem árt megnézni a gázpalack rákötését.
2021. febr. 20. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
74%
Gond nincs, felrobbanni nem fog. Amúgy hosszú távon meg érdemesebb áttérni az indukciósra, nekem nagyon bejött. Gyorsabb és nincs láng.
2021. febr. 20. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
85%
A rózsa felső része nem koszolódott el egy kicsit? Akkor is szokott sárga láng lenni
2021. febr. 20. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszi az értelmes válaszokat! (A többségét.) Nos, csak néha, és csak palackcsere alkalmával volt eleinte egy ideig némi naracs szín, 1-2 percig. Az órás / kétórás főzés során utána már csak néha bevillant a narancssárga egy-egy pillanatra, de szinte mindig kék. Csak szerettem volna tudni, hogy esetleg a bekötése nem volt netán tökéletes? De hát csak az első 1-2 percben volt narancssárgás.


Ezek szerint semmi baj, ha jól értem. Köszönöm, hogy írtatok! Erre is reagálhattok persze.

2021. febr. 25. 21:07
 9/9 anonim ***** válasza:
Vezetékes gáznál az esetek nagyrészében az okozza hogy túl sok bableves kerül az égőrészbe. Nálad valoszinű a palack cserénél levegő került a csatlakozo tömlőbe.
2023. márc. 28. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!