Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Gáztűzhely gáznyomás-szabályzó...

Gáztűzhely gáznyomás-szabályzója olykor "zizeg". Mi okozza? Utalhat számottevő problémára?

Figyelt kérdés
Van, amikor egész főzés során hangtalan. Azonban van, amikor meg ha az egyik (vagy mindkét) gázrózsát nagy lángra teszem, csak akkor adja a halk, zizegő hangot.

2021. márc. 31. 20:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

szarul van a lángterelő felrakva


igazítsd meg:)

2021. márc. 31. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Arra az 5-6 centis vasdarabkára gondolsz? Nem a tenyérnyi méretű plantira, ugye?
2021. márc. 31. 20:39
 3/13 A kérdező kommentje:
*platnira
2021. márc. 31. 20:39
 4/13 anonim ***** válasza:
az 5-6 centis öntött vas lángterelőre
2021. márc. 31. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Lángterelőre gondolok én is, h ott nem stimmel valami, azt érdemes megnézni és takarítani.
2021. márc. 31. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm nektek! Meg szktam nézni főzés előtt, tiszta, de bele is szoktam fújni, amikor kézbe veszem, hátha egy kis kosz is probléma volna.


Na most akkor, a ("fordulási") szög nem stimmel? Mert egyébiránt mindig tiszta... Fordítani kell rakta kicsit, 10-20 fokot? Vagy mit tegyek, ha hallom a zizegést? Bár ugye tök forró ilyenkor... Ha zizeg, akkor már késő forgatni kézzel.


Vagy használjak (fém) fogót, főzéshez? És avval nyújjak oda? Vagy valami dróttal lökjek pár millimétert rajta?


Szóval milyen praktikát ajánlotok, amikor hallom a zizegést?

2021. márc. 31. 22:17
 7/13 Gáz-szerelő Zoli ***** válasza:

Földgáz: Nincs nyomásszabályzó közvetlenül a tűzhely elött.


Palackos gáz: Van.


A gázzal működtetett eszközöknek állandó vagy szabályozható nyomásra van szükségük, amit a nyomáscsökkentő (reduktor) vagy a nyomásszabályzó biztosíthat. Bekötésükkel a kimeneti nyomás mindig azon a szinten tartható, amely a gázfelhasználó eszköz számára szükséges.


Milyen gázt használsz?


Földgázzal működő tűzhely esetén: sűrített levegős áttisztítás és szakszerű beszabályozás.


Palackos gáz: a fent leírtak + nyomáscsökkentő csere ha szükséges.


" használjak (fém) fogót, főzéshez? És avval nyújjak oda? Vagy valami dróttal lökjek pár millimétert rajta?"


Bocs lehet, hogy számodra ez hihetetlennek tűnik de ez egy szakma, tanítják évekig, vizsgázni kell meg minden.😀


Nem gondolom, hogy drótdarabbal és egy fémfogóval beszabályozod.

2021. ápr. 9. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszi, értelek, csak a korábbi válaszokból indultam ki, ők azt írták, hogy a lángelosztót / lángterelőt mozdítsam arrébb. Ezért kérdeztem rá, hogy mozdítsak-e pár millimétert. A válaszod, gondolom, szakszerűbb és reaálisabb, mint a többieké, bár én ezt nem tudom megítélni.
2021. ápr. 9. 16:59
 9/13 Gáz-szerelő Zoli ***** válasza:

Rendben, a válaszom inkább tályékoztatásnak szántam nem kioktatásnak.

A kérdésed nyomásszabályzóra vonatkozott.

Egyébként főzzél valami finomat és ne is törődj vele😊

2021. ápr. 9. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem kioktatásnak vettem, sőt, örülök, ha egy szakember válaszolt! :) A többiek válaszát is próbáltam értelmezni, és mivel nem értek a gázhoz, nyilván nincs jogom megítélni, melyőtök tudja jól. Remélhetőleg te tudtad a helyes választ. Csak próbálok tárgyilagos lenni, hiszen honnan tudnám a helyes választ... Különben nem tettem volna fel a kérdést. :)
2021. ápr. 9. 18:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!