Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Raklapból napozóágy, teljesen...

Raklapból napozóágy, teljesen lapos legyen, és kellene rá valami jó vízálló fedő matrac, hogy csináljam meg?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 5. 01:05
 1/7 A kérdező kommentje:

Valami ilyesmi kellene vagy nem kell külön magassítás.


[link]


Plusz valami hasonló lenne még rajta a matracon kívül hogy ne legyen olyan kemény.


[link]

2021. ápr. 5. 01:06
 2/7 anonim ***** válasza:
50%

Raklap kell hozzá. Vagy inkább több raklap.

Lehet hogy fűrészelni, csavarozni és csiszolni is kell majd...


Szerintem raklap helyett bambuszból szebb lenne valami ilyesmi:

[link]


Raklapok megvannak már?

2021. ápr. 5. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
86%

Vannak kárpitoskellék boltok szerte az országban, (nem tudom merre laksz) ahol kapsz megfelelő méretű szivacsot és vízhatlan anyagot is - akár műbőrt - méterben. Hogy aztán azt ragasztod, vagy varrod a szivacsra, az csak tőled, illetve az anyagtól függ. Fedőmatrac nem kell, amikor napozni akarsz ráterítesz egy fürdőlepedőt!

[link]

2021. ápr. 5. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
70%

Vagy veszel szivacsot és varrsz/varratsz rá vízhatlan huzatot. Vagy lehet kapni kültéri bútorokra vízhatlan párnákat mindenféle méretben ikeában, obiban, praktikerben.... nézz körül, hátha akad pont olyan, ami neked kell.

Ha nem a dizájnba szerettél bele, szerintem ezzel a barkácsolással a végén jóval drágábban fogsz kijönni, mintha vennél készen egy napozóágyat. Meg a raklapot jó sokáig kell majd csiszolni, ne menjen szálka a fürdőruhádba :)

2021. ápr. 5. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat, a dizájn a legkevesebb nem az az elsődleges cél. Inkább amit az utolsó is írt, hogy olcsóbban jöjjön ki.


Mert így elvileg egy két személyes napozó ágyat meg tudnék csinálni, és a barkácsolás a legkevesebb, minden eszköz megvan hozzá, csak az lenne a lényeg hogy kényelmes es tartós legyen, és méretben megfelelő.


Egy komolyabb napozó ágy ára 30-40 ezer forint is lehet, és csak egyszemélyest láttam és az is olyan hogy van karfa kialakítva.

Arra nekem személy szerint nincs szükségem.

2021. ápr. 5. 10:32
 6/7 anonim ***** válasza:

#5

Kérdező!

3-as vagyok


"Mert így elvileg egy két személyes napozó ágyat meg tudnék csinálni,..."


Erről lebeszélnélek, ha lehet!

Csinálj 2 egyszemélyest, azokat tudod egymás mellé tenni, viszont a kétszemélyes nehezebben kezelhető és a 2x2 m-es szivacs, vagy bármilyen matracanyag aránytalanul drágább.

2021. ápr. 5. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

értem, köszönöm a tippet, még utána nézek hol tudnám ezt olcsón elkészíteni, a raklap már megvan honnan fogom rendelni, de a matrac még nem tudom hol fog készülni, legalább egy 5 cm vastagságú anyagra gondoltam, és amit fent linkeltem, szerintem az megy a tetejére mert így akkor dönthető a háttámla, erre gondoltam,


[link]

2021. ápr. 5. 10:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!