Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » A saruzó fogónak mindenfélekép...

A saruzó fogónak mindenféleképpen szigetelt markolatúnak kell lennie?

Figyelt kérdés

Kezdő/tanuló villanyszerelő vagyok, szóval legyszíves nézzétek el nekem az értetlenkedésemet. Igyekszek begyűjteni a szakmához szükséges szerszámokat, eszközöket.


Egy ilyesmi saruzó fogót szeretnék venni: [link]


Viszont azt nem tudom, hogy a saruzó fogónak is szigeteltnek kell-e lenni, mint ezeknek a fogóknak (pl: oldalcsípő fogó, kombinált fogó stb.). Vagy menjek biztosra inkább és vegyek egy kicsit drágábban egy szigeteltet? Meg megfelelő lesznek-e ezek a hornyok a későbbi munkáim során vagy vegyek ebből is nagyobbat?



2021. ápr. 9. 01:06
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem semmi értelem a szigeteltnek, a sarut/érvéghüvelyt úgyis kézzel húzod rá a vezetékre, nem?
2021. ápr. 9. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Még nem is láttam. Ráadásol blankolni, saruzni, bekötni, feszültség mentes állapotban lehet.
2021. ápr. 9. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem saruzó hanem érvéghüvelyező. Olyant vegyél, ami keresztbe is megnyomja, különben lehúzható az érvég. Itt a profil nem látszik.
2021. ápr. 9. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ez egy érvéghüvely fogó, ami 0,25-2,5mm2-ig nyom. Nekem van vagy 6 fajta érvég présem, és az említett keresztmetszetek préseléséhez ezt a fajtát (csak más márka) szeretem a legjobban. Viszont nagyobb munkáknál (komplett szekrény építés) már nem jó, mert kikezdi a tenyered.

Prés fogókból nem szoktunk 1000V-ra vizsgált, szigeteltet venni, mert érvégezni, saruzni nem szokás, nem is ajánlott feszültség alatt. Kivéve ha FAM-ot végzel, de az más dimenzió.


Ha nem kifejezetten kicsi a tenyered, ezt a fogót ajánlom, ipari minőség (nem Tracon), relatíve olcsó (ez Weidmüller vagy Phoenix Contact érvég prés 80-100 eft) és mindent meg tudsz vele nyomni.

[link]


Később meg majd veszel olyat, amit a pénztárca megenged, és az igény megkövetel.

2021. ápr. 9. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem a Tracon is megtette ipari szinten gond nélkül.

Inkább ajánlanék olyant ami 6mm2 tud, mert eddig lakásokban is kell. És rugósat, jó profilost. Akár otthon, akár kezdésnek bőven jó. [link]

Blankolót, némely más présfogót nem ajánlanék innen.

2021. ápr. 9. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!