Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Rozsdaátalakítóval, vizes...

Rozsdaátalakítóval, vizes bázisú festék spray-el és falfestékkel is tervezek festeni, ezek mennyire károsak ha a kutyám megnyalná a frissen festett tárgyat vagy olyan lenne az orra/szőre?

Figyelt kérdés

Természetesen először a kutyás topikban írtam ki hasonló kérdést: https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__11075921-fes.. de mivel senki nem a kérdésre válaszolt pedig már ki is emeltem, így gondoltam olyanoktól kéne kérdeznem, akik magát a festékeket ismerik.

Tehát nyilván vigyázni fogok és meg is fogja érteni, hogy nem szabad, de addig is gondolom nem lesz baja ha olyan lesz, esetleg meg is nyalja egyszer!?


2021. ápr. 13. 08:17
 1/2 anonim ***** válasza:
Az én kutyám sosem nyalja a falat, eszébe nem jutna, de gyerekbarát festéket kell keressél. Bár azt sem értem, hogy a gyerekek miért nyaldossák mostanság a falat... mindegy! Gyerekbarát festékből van falfesték is, zománcfesték is, sőt vizes bázisú lazúr is, tegnap pont ilyet vettem, mondjuk ez nem volt kikötés esetemben, hogy az legyen, ilyet találtam. Ez a megszáradt festékre vonatkozik, hogy gyerekbarát, attól még nem ivólé, tehát a még meg nem száradt festéket akkor sem szabad engedni, hogy lenyalja a falról, a tárgyakról. El kell zárnod addig.
2021. ápr. 13. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nem kell odaengedni és akkor nem tudja megnyalni. A legnagyobb hülyeségnek tartom gagyi festékkel átfesteni a falat, csak azért, mert száradási idő alatt megnyalhatja az állat. Ezek a festékek alkalmatlanok arra, hogy tartós, ellenálló bevonatot képezzenek. Néhány év után mehet újra a cirkusz. Szerintem egyszerűbb nem odaengedni az állatot, akár fizikai akadályokkal elkerítve a festett felületet. De amúgy lehet, hogy nem is akarná nyalogatni.
2021. ápr. 14. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!