Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Melyik márkát ajánlottok új...

Melyik márkát ajánlottok új géppark beszerzésére?

Figyelt kérdés

Bosch, Milwukaee, Makita, Dewalt?


Villanyszerelőként szeretnék dolgozni, kis vállalkozás inkább lakosságra állva.

Elektromos fúrókalapács sds max

Akkus fúrókalapács

Akkus csavarbehajtó

Elektromos falhoronymaró

Elektromos kicsi sarokcsiszolo


Ennyi gépre lenne szükségem csak nem tudok a márkák közül választani. Személyes tapasztalat alapján tudnátok ajánlani? Kb. 1 milliót áldoznék a gépekre.


2021. ápr. 15. 08:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%
Makitával meg Dewalt-al van tapasztalatom, bármelyik jó.
2021. ápr. 15. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
89%

Mindegyik jó. Válaszd azt ami jonban elérhető szàmodra, akku jó több géphez is.

Horonymaróba viszont a hilti nagyon jó. És kihagytad a porszívót a maróhoz. Abból porleverős kell, és amin van aljzat, mert akkor a maró indításával i dul a porszívó is. Lassan kevés lesz a milla.

Ha egyhelyen vásárolsz ügyeskedj ki engedményt, i gyen akkut vagy hasonlót.

2021. ápr. 15. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
78%

Milwaukee akku technológia és a gép mérete/erő arány a legjobb a 4 közül, de van egy hibájuk, az akku rögzítés. Inkább nagy ütvecsavarozóknál okoz gondot, téged nem fog érinteni. Makita sem a régi már, és az erő/méret arány talán a legrosszabb, és én azt vettem észre, hogy ha ugyan azt az erőt akarod mint amit az amerikai gépek tudnak, árban egyel föntebb kell lépni, azaz drága. Dewalt is jó, csak az összeszerelés minősége megkérdőjelezhető annyi pénzért. Bosch indokolatlanul drága szerintem.

Nekem Milwaukee van otthon, erősek, szívósak, az akku tényleg jó és ha jó helyről veszed olcsó, bár pont 1 hónapja volt náluk drágulás generikusan.

2021. ápr. 15. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Igaz az, hogy a milwuakee elektromos gépei hamar elromlanak és csak az akkus gépeik jók? Ezt is hallottam már... nehéz a döntés. Milwuakee nek milyen a garanciája? Rugalmasak?
2021. ápr. 15. 09:14
 5/11 anonim ***** válasza:
78%

Milw akkussal dolgoztam. Súlya van, noha az akksi kicsi, de jól bírja. Lehet, hogy keresnék könnyebbet.

Gondold át, mennyit és mihez fogod használni.

Már sok gépen nem tudsz akkut otthon cserélni a benne és gépben lévő elektronika miatt. Számolj vele, hogy a szuper drága gép mégdrágább lehet, és ki sem használod. Nem csapkodni fogod, 8 órából 8 használni mint egy gipszkartonos.

Nekem a cégnél makita másnak bosch több éve bírja,(már 5). Persze volt aki többször leejti, leesztergált fúróval gyepálta, szaggatta hülye módon, neki 2 évet bírt. Ott is a mechanika halt be.

2021. ápr. 15. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Makitát nagyon szeretjük.
2021. ápr. 15. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Menj be a Szerszám Outletbe vagy a Megatool-hoz, vedd őket kézbe, pattints fel egy akkut, és egyből érezni fogod melyik áll kézre. Olyannyira nagy különbség nincs egyébként köztük, maximum a méret és a súly.
2021. ápr. 15. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%
Miért kéne porszívó neki? Gondolom tud söpörni. Fúrógépekből csakis Makitát vennék. Sarokcsiszolóból is jó a Makita, de inkább Hikoki.
2021. ápr. 15. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
87%
Horonymarót akkor még sosem próbáltál. Azért kell porszívó, mert különben 10 másodpercig tud dolgozni.
2021. ápr. 15. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
84%
#8 Horonymaróhoz erősen ajánlott a porszívó. Egyrészt nem lélegzed be a port (hiába van maszkod, taknyod-nyálad teli lesz), másrészt nem vered teli a helyiséget, ami hogy ha nem egy épülő házról van szó kifejezetten előnyös, harmadrészt magát a gépet is kíméled az apró szemcséktől. Lehet porszívó nélkül is hornyot vágni, de az egy 25-30m2 szobában már pokoli port csinál.
2021. ápr. 15. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!