Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Vasalatok kenésére szilikonzsí...

Vasalatok kenésére szilikonzsír vagy lítiumbázisú kenőzsír nyújt tartósabb megoldást?

Figyelt kérdés

A szilikon mellett szól, hogy ha pl a zárból kiszorulva valamennyi hozzáér belőle a zománc/lakkréteghez, talán kevésbé puhítja fel azt, másrészt pedig hogy nem szagos.

De a szilikonzsír is ad kopásvédelmet az egymáson elmozduló acél alkatrészeknek?


2021. ápr. 18. 21:01
 1/4 anonim ***** válasza:

Én már jópár éve szinte mindenhez szöghajtás zsírt használok, mikor milyet kapok. Most épp ilyen van:


[link]

2021. ápr. 18. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
A szilikonzsír nem kopás elleni védelemre szolgál, nincs kenő hatása. Viszont véd a korróziótól, a vizet kiszorítja és nem avasodik. Háztartási zsíroldó szerekkel nem mosható le. A lítium bázisú jó, ha tudsz válogatni, akkor a keményebb változatot alkalmazd.
2021. ápr. 18. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A lítium bázisú hőálló, és büdös.

Javaslom a lánckenő szprét. Nem jön le, jól ken és skáig, nem kell hozzáérni kenéskor semmihez.

Nincs szaga, hónapokig tart egy apró, jólirányzott spriccelés.

Talán a grafitos szpré mégjobb, de azt pontosan kell használni, mert nehéz letörölni, ha félrement.


A lítium helyett pont jó az MZS 2 is.

2021. ápr. 18. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

#1: úgy látom, ez inkább nagysebességű kenésre jó, de azért utánanézek. Mennyire avasodik, mennyire büdös?

#2: igen, a keményebb azért lenne jó, hogy a kenendő helyekről (bevésőzár belseje) hosszabb távon se folyjon lejjebb. De valamennyi súrlódáscsökkentő hatása a szilikonnak is kell legyen: a függönykarnist szoktam átdörzsölni szilikonzsírral, attól nem is szaglik, és nagyon jól csúsznak rajta a műanyag görgős akasztók - de lehet, hogy kopni ugyanúgy fog?

#3: a lánckenő és a grafitos is jól hangzik! Biciklihez és kisgépekhez szoktam a lítiumosat használni (de a lánchoz mindig olajat), de volt már, hogy a bowdent szilikonnal kentem át. Nem tudom, jól tettem-e, bár gond nem lett vele. De lehet, ha a lánckenő spré zsanér+zárkenésre is jó, és nagyon tartós is, beruháznék rá.

2021. ápr. 19. 16:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!