Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Szeretnék venni a mig hegesztő...

Szeretnék venni a mig hegesztőgépemhez co2 palackot,hol lehet a legolcsóbban kapni?Hobbi célra kéne,hallottam olyant is ,hogy porraloltót is rá lehet kötni xd ez igaz?Nem tesz kárt a gépben?(Budapesti vagyok)

Figyelt kérdés

2021. ápr. 21. 18:29
 1/7 anonim ***** válasza:

XD, az. Az mindenhová jó.

[link]

2021. ápr. 21. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A poroltót nem lehet rákötni, ellenben némelyik széndioxid tűzoltó készüléket igen. Ez utóbbiból ki kell szerelni a búvárcsövet vagy fejjel lefelé kell használni, mert különben lefagy a reduktor.

Palackot a jófogáson próbálj meg nézni, de csak hazai forgalmazótól származót és figyelj, hogy érvényes legyen a nyomáspróbája.

2021. ápr. 21. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Olcsó legyen vagy biztonságos? Döntsd el! Láttam már felrobbant gázpalackot, amibe összedőlt az épület.
2021. ápr. 22. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Kedves 3-as válaszoló légyszíves magyarázd el,hogy tud felrobbani ?Főleg úgy h a széndioxid nem robbanékony :D Gondolj bele ha robbanékony lenne nem ezzel lennnének töltve a tűzoltó készülékek ;)
2021. ápr. 22. 23:53
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha túltöltik, akkor bizony fel tud robbani a co palack is. Bár inkább a szelepet szokta kivágni belőle, mert az úgy van kiképezve, hogy az repüljön először és az is tud nagyon komoly sérüléseket okozni.

Akár a mennyezetet és a tetőt is átütheti, de azért egy épületet nem tud összedönteni.

2021. ápr. 23. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Ez sztem inkább a töltőállomást veszélyezteti, nem engem :D én mégis,hogy tölteném itthon meg és mivel :D én csak kifele engedném a gázt belőle azt is reduktoron keresztül ;)
2021. ápr. 23. 11:21
 7/7 anonim ***** válasza:

A tűzoltó palackot sokan otthon töltik nagy palackról. Túltöltés esetén nem akkor fog felrobbanni amikor töltik, hanem amikor a felhasználó kimegy az udvarra vele és elkezdi sütni a nap, vagy bent a műhelyben a működő kályha mellett kezd el hegeszteni.

Szóval, valamilyen hőhatás éri a palackot és nincs hova tágulnia a benne lévő folyékony széndioxidnak.

De akkor ez rád nem fog vonatkozni.

2021. ápr. 23. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!